0

گازمانیا وِلا | تکثیر و پرورش

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

گازمانیا وِلا | تکثیر و پرورش

گازمانیا وِلا  گیاهان رومیزی فوق العاده خیره کننده ای هستند. آنها دارای برگهای سبز بلند و باریک و براق هستند که از یک جام مرکزی عمیق برخاسته اند. گیاهان تا حدودی بلندتر از بسیاری از بروملیادها هستند . دسته های گل بزرگ و نمایان آنها در تابستان با مجموعه ای شگفت انگیز از رنگ بوجود می آیند. گوزمانیا برای پرورش بروملیادها دشوار نیست و آنها با تلاش کم و بدون هیچ زحمتی هفته های زیادی به شما رنگ می دهند.

شرایط در حال رشد

  • نور : نور غیر مستقیم یا سایه متوسط . در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
  • آب : آب را در فنجان مرکزی نگه دارید. برای جلوگیری از پوسیدگی ، مرتباً آب را عوض کنید. در صورت امکان از آب لوله کشی خودداری کنید. در هوای سردتر می توان آنها را با یک فنجان خشک در خاک کم آبیاری کرد.
  • دما : حداقل 55 درجه فارنهایت یا بالاتر را دنبال کنید. اینها بروملیادهای گرم خانه هستند که رطوبت و گرمای زیاد را ارزیابی می کنند .
  • خاک : هرگونه مخلوط خاک به خوبی کار خواهد کرد. اینها از نظر فنی گیاهان هوایی هستند که از ریشه های خود برای پشتیبانی استفاده می کنند.
  • کود : در فصل رشد بسیار کم با کود مایع کود دهید.

بعد از اینکه گل شکسته شد ، آن را در فنجان کم کنید. گیاه مادر بزودی شروع به مردن می کند و گیاهچه های جدید ظهور می کنند. هنگامی که گیاهچه های جدید چند اینچ قد دارند و گیاه مادر به نظر ژنده پوش است ، گیاه مادر را در سطح خاک برش دهید ، مراقب باشید که به فرزندان جوان آسیب نرساند. این بروملیادهای جدید را می توان بصورت جداگانه در گلدانهای کوچک گلدان کرده یا آنها را رها کرد تا به صورت دسته ای درآیند. اطمینان حاصل کنید که بروملیادهای تازه گلدان به خوبی پشتیبانی می شوند. آنها در ابتدا ضعیف می شوند زیرا سیستم های ریشه ضعیف هستند.

bromeliads بالغ نباید دوباره ارسال شود. برومیدهای کوچکتر را می توان در ظروف کوچک گلدان کرد تا زمانی که مستقر شوند سپس آنها را به گلدان های 4 یا 6 اینچی منتقل کنید تا زمانی که شکوفا شوند. توجه داشته باشید که گوزمانیای بالغ گیاهی کاملاً سنگین است و در یک گلدان پلاستیکی استاندارد ظاهر می شود. مطمئن شوید گلدان از وزن خوبی برخوردار است.

انواع

اگرچه انواع مختلفی از گوزمانیا در کشت وجود دارد ، اما محبوب ترین در تجارت G. lingulata و G. sanguinea است . متخصصان هیبریدی با این گیاهان کار گسترده ای کرده اند و مجموعه ای شگفت انگیز از رنگهای گل گل تولید می کنند. انواع قرمز ، در میان محبوب ترین ها ، شامل G. Luna ، G. Passion و بسیاری دیگر است. گوزمانیا در چند رنگ زرد ، سفید ، نارنجی و بنفش نیز موجود است.

نکات پرورش دهنده

گوزمانیا bromeliads نسبتاً معمولی است . دو بهترین نکته برای موفقیت این است: اطمینان حاصل کنید که گیاه به اندازه کافی گلدانی شده است تا از ظرف خارج نشود و گرما و رطوبت کافی را تأمین نکند. اگر گیاه در معرض سرما است ، فنجان مرکزی را بیرون بریزید و در اولین فرصت موجود دوباره با آب گرم پر کنید. این گیاهان به سطح نور بالاتر و همچنین برخی دیگر از بروملیاده ها سازگار نیستند ، بنابراین درمورد قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بیشتر مراقب باشید.

جهت خرید انواع گیاه های آپارتمانی زینتی میتوانید وارد فروشگاه گیاهان آپارتمانی ما شوید .

منبع : www.thespruce.com

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .