1

کود کل آکونتیوم واریگاتوم چیست؟

چه کودی مناسب گل آکونتیوم واریگاتوم است و نحوه کود دهی مناسب آن چگونه است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود کل آکونتیوم واریگاتوم چیست؟

گیاه monkshood یک گل وحشی علفی است که می توان آن را در چمنزارهای کوهستانی در سراسر نیمکره شمالی مشاهده کرد. این گیاه نام خود را از شکل کاسبرگ خلفی گلها گرفته است ، که شبیه گاوهایی است که راهبان می پوشند. monkshood که به عنوان wolfsbane و Aconitum نیز شناخته می شود ، به دلیل داشتن گلهای بنفش / آبی و شاخ و برگ های جذاب به عنوان یک باغ افزودنی محبوب شده است.
اطلاعات Aconitum Monkshood
گیاه شاهراه چند ساله با رشد 2 تا 4 فوت (0.5 تا 1 متر) و عرض 1 تا 2 فوت (0.5 متر) بهتر است به عنوان گیاه پس زمینه رشد کند. برگهای گیاه monkshood به صورت دست نخل ، به معنای دست ، با “انگشتان” لوب دار است که اغلب دارای لبه های دندانه دار هستند و رنگ آنها از سبز روشن تا سبز تیره متفاوت است. در اواخر تابستان یا اوایل پاییز ، گلهای برجسته از گلهای بنفش / آبی را ارسال می کند. گونه های Aconitum monkshood با گلهای سفید یا زرد در دسترس است ، هرچند به اندازه معمول نیست.

Monkshead تهاجمی نیست و هم در برابر گوزن و هم در برابر خرگوش مقاوم است. با این حال ، پرورش monkshood یا wolfsbane نسبتاً دشوار است و پس از کاشت ، دوست ندارد منتقل شود بنابراین بهترین راه برای پرورش monkshood انتخاب دقیق مکان شماست. گاهی تثبیت می شود و مدتی طول می کشد.

بهترین راه برای رشد Monkshood چیست؟

بهترین راه برای پرورش گیاه monkshood کاشتن آن در خاک شبیه به آنچه در هنگام وحشی رشد می کند: متوسط ​​و مرطوب ، اما دارای زهکشی مناسب است. اگر خاک خیلی غنی باشد ، گیاهان لگی می شوند و اگر آب زیادی نگه دارد ، ریشه های شکننده غرق می شوند.

Monkshood چند ساله آفتاب را ترجیح می دهد ، اما می تواند سایه را تحمل کند و در مناطق مقاوم 3 تا 7 گیاه USDA ، جایی که تابستان خیلی گرم نیست ، رشد خوبی می کند . هرچه تابستان گرمتر باشد ، سایه آن نیز بیشتر می شود ، اما مراقب باشید؛ هرچه منطقه سایه بیشتری داشته باشد ، احتمال بیشتری وجود دارد که گیاه monkshood شما به لکه گیری نیاز داشته باشد. نقطه ای را با آفتاب صبح و سایه بعد از ظهر امتحان کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

اگر شما باید گیاهان خود را جابجا کنید یا گیاهان جدیدی را تکثیر کنید ، گیاه چند ساله می تواند تقسیم شود ، اما نتایج همیشه موفقیت آمیز نیستند. اگر مجبور به پیوند هستید ، این کار را در اوایل بهار یا اواخر پاییز انجام دهید. ریشه های شکننده را با احتیاط از بین ببرید و تاج ها را درست در زیر سطح خاک بکارید. بهترین راه برای پرورش monkshood توسط بذر است. بذر باید به سختی رسیده باشد تا از خواب طولانی جلوگیری شود و بهتر است تعداد زیادی بذر بجای کم تعداد بکارید زیرا سرعت جوانه زنی پایین است مگر اینکه شرایط کامل باشد.
Aconitum گیاهان به راحتی در دسترس از طریق کاتالوگ و ممکن است به صورت monkshood یا چتریان ذکر شده است و به عنوان محبوبیت آن افزایش می یابد، شما در مراکز باغ های محلی خود را بیشتر از آنها را. لطفاً ، برای سلامتی محیط زیست و زیبایی طبیعت ، سعی نکنید یک گیاه monkshood را پیدا کنید که به صورت وحشی در حال رشد است.
هشدار درباره Aconitum Monkshood
تمام اعضای تیره Aconitum ، شامل monkshood ، سمی هستند . در واقع ، wolfsbane ، آن نام رایج دیگر ، ناشی از استفاده از ریشه زمین گیاه چند ساله در طعمه گوشتی برای از بین بردن حیواناتی بود که قبلاً منفور بودند. این گیاه هرگز نباید در دسترس کودکان یا حیوانات خانگی پرورش داده شود و تمام قسمت های گیاه سمی است ، از جمله شیره ، بنابراین زیبایی آن را در باغ و نه به عنوان یک گل شاخه بریده قدردانی کنید. برای جلوگیری از جذب از طریق پوست ، هنگام باغبانی در اطراف monkshood از دستکش استفاده کنید. در مورد گیاه monkshood ، زیبایی با یک قیمت همراه است. لطفا مراقب باش.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) کل آکونتیوم واریگاتوم:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) کل آکونتیوم واریگاتوم :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) کل آکونتیوم واریگاتوم :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .