3

 

کود پتاس بالا  چیست؟

کود پتاس بالا  چه تاثیری در حاصلخیزی دارد 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود پتاس بالا  چیست؟

گیاهان دارای سه عنصر مغذی برای حداکثر سلامتی هستند. یکی از این موارد پتاسیم است که زمانی به آن پتاس گفته می شد. کود پتاس ماده ای طبیعی است که به طور مداوم در زمین بازیافت می شود. دقیقاً پتاس چیست و از کجا ناشی می شود؟ ادامه این پاسخ ها و موارد دیگر را بخوانید.
پتاس چیست؟
پتاس نام خود را از فرآیند قدیمی که برای برداشت پتاسیم استفاده می شد ، گرفت. اینجا جایی بود که خاکستر چوب را در گلدان های قدیمی جدا می کردند تا خیس بخورد و پتاسیم را از له جدا می کردند ، از این رو “خاکستر گلدان” نامیده می شود. تکنیک های مدرن کمی با حالت جداسازی گلدان های قدیمی متفاوت است ، اما پتاسیم حاصل برای گیاهان ، حیوانات و انسان مفید است. پتاس در خاک هفتمین عنصر رایج در طبیعت است و به طور گسترده ای در دسترس است. در خاک ذخیره می شود و به عنوان رسوبات نمکی برداشت می شود. نمک های پتاسیم به شکل نیترات ، سولفات و کلرید از اشکال پتاس است که در کود استفاده می شود. آنها توسط گیاهانی مورد استفاده قرار می گیرند که سپس پتاسیم را در محصولات خود آزاد می کنند. انسانها غذا را می خورند و زباله های آنها دوباره پتاسیم رسوب می کند. این ماده به مجاری آب شسته و به عنوان نمکی تولید شده و دوباره به عنوان کود پتاسیم مورد استفاده قرار می گیرد . هم افراد و هم گیاهان به پتاسیم نیاز دارند. در گیاهان برای جذب آب و سنتز قندهای گیاهی برای استفاده به عنوان غذا ضروری است. همچنین مسئول فرمولاسیون و کیفیت محصول است. غذاهای شکوفه دار تجاری حاوی مقادیر زیادی پتاسیم هستند تا گلهای بیشتری را با کیفیت بهتر تولید کنند. پتاس در خاک منبع اولیه جذب گیاهان است. غذاهای تولید شده اغلب غنی از پتاسیم مانند موز هستند و منبع مفیدی برای مصرف انسان دارند.

استفاده از پتاس در باغ
افزودن پتاس در خاک در مواردی که PH قلیایی است بسیار مهم است. پتاس کود را افزایش می دهد pH در خاک، پس از آن باید در گیاهان دوست داشتنی اسید مانند استفاده نمی ادریسی ، آزالیا و گل صد تومانی . پتاس اضافی می تواند گیاهانی را که خاک اسیدی یا pH متعادل را ترجیح می دهند ، با مشکل روبرو کند. عاقلانه است که قبل از استفاده از پتاس در باغ ، آزمایش خاک انجام دهید تا ببینید خاک شما کمبود پتاسیم دارد.
نحوه استفاده از پتاس
پتاس در خاک بیش از یک اینچ حرکت نمی کند ، بنابراین مهم است که آن را به منطقه ریشه گیاهان بچرخانید. مقدار متوسط ​​برای خاک فقیر پتاسیم is تا 1/3 پوند (14 / 1-1 / 1 کیلوگرم) کلرید پتاسیم یا سولفات پتاسیم در هر 100 فوت مربع (9.3 متر مربع) است. پتاسیم اضافی به عنوان نمک جمع می شود که می تواند به ریشه ها آسیب برساند. مصرف سالانه کود کمپوست و کود در باغ معمولاً کافی است مگر اینکه خاک ماسه ای باشد. خاکهای شنی از نظر مواد آلی ضعیف هستند و برای افزایش حاصلخیزی به بستر برگ و سایر اصلاحات آلی که در خاک ریخته شده نیاز دارند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .