بازدید: 825تکمیل علم شوید .

بهترین تغذیه برای گیاهان چیست ؟

هدف ما پاسخ به سوالات شما میباشد و در این راستا بیش از هزاران سوال و جواب در اختیار شما قرار میدهیم . سوالاتی که در خصوص عناصر مورد نیاز گیاهان ( کود ) بارگذاری شده است به صورت دسته بندی در بخش های مختلف تقسیم شده است . دسته بندی ها در تمامی زمینه های گیاهی به تفکیک میباشد . تعدادی از دسته هایی که بارگذاری شده است و در آنها مطالبی تخصصی به صورت سوال و جواب ذخیره شده است به شرح زیر است .

دسته های تخصصی ایجاد شده در زمینه عناصر مورد نیاز گیاهان چیست ؟

کود مناسب گیاهان دارویی که به تفکیک تمامی گیاهان با مشخصات و نیاز های عناصر گیاهی بارگذاری محتوا گردیده است . کود مناسب گیاهان زینتی فضای باز که به تفکیک تمامی گیاهان با مشخصات و نیاز های عناصر گیاهی بارگذاری محتوا گردیده است . کود مناسب گیاهان زینتی آپارتمان که به تفکیک تمامی گیاهان با مشخصات و نیاز های عناصر گیاهی بارگذاری محتوا گردیده است . کود مناسب درختان میوه که به تفکیک تمامی درختان با مشخصات و نیاز های عناصر گیاهی بارگذاری محتوا گردیده است . کود مناسب سبزیجات که به تفکیک تمامی سبزیجات با مشخصات و نیاز های عناصر گیاهی بارگذاری محتوا گردیده است . کود مناسب کاکتوس ها که به تفکیک تمامی کاکتوس ها با مشخصات و نیاز های عناصر گیاهی بارگذاری محتوا گردیده است . کود مناسب نشاء که به تفکیک تمامی نشاء ها با مشخصات و نیاز های عناصر گیاهی بارگذاری محتوا گردیده است . کود مناسب غلات که به تفکیک تمامی غلات با مشخصات و نیاز های عناصر گیاهی بارگذاری محتوا گردیده است .

هدف پاسخگویی و ساختار سازی سازمان چیست ؟

پاسخ به تمامی سوالات صنایع کشاورزی و زیر دسته اصلی عناصر مورد نیاز گیاهان ( کود ) میتواند راهکاری برای بهبود تولیدات محصولات زراعی ، باغی و گلخانه ای باشد . هدف این سازمان از ایجاد بستری در راستای تکمیل علوم در تمامی زمینه ها کمک به ایران و ایرانی میباشد و میکوشد تا بتاند راندمان پاسخگویی به سوالات شما عزیزان را فراهم آورد . فراموش نکنید پلن های درآمدی سازمان در راستای عرضه محصولات به کشاورزان به صورت سهم بندی صورت گرفته است و اعضای فعال در زمینه پاسخ گویی به سوالات و نیز طراحان سوال های تخصصی میتوانند در فروش محصولات کشاورزی سهیم باشند . مرکز آموزش ویدئویی بستری برای آموزش های رایگان کشاورزی .">عناصر مورد نیاز گیاهان ( کود )
بهترین کود میکرو چرا کود میکرو عناصر کود میکرو عناصر موجود در کود میکرو کود میکرو چیست
0

شرح کود میکرو .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

عناصر میکرو ،عناصری لازم و ضروری ولی به مقدار کم برای گیاه بوده در صورتی که کودهای ماکرو هم عناصری ضروری ولی به مقدار بیشتر برای گیاه هستند. که در کودهای کریستالون به طور کامل یافت نمی شوند. این عناصر بسیاری از عملیات حیاتی و آنزیمی گیاه را تحت تاثیر قرار می دهند. با مصرف این کودها تا حدی می توان پدیده سال آوری را کنترل کرد و مقاومت درخت را به سرما افزایش داد. شرایط آب و هوایی خشک و نیمه خشک، آهکی بودن خاکها،pH بالا، ماده آلی کم و مصرف زیاد کودهای فسفاته از عواملی هستند که قابلیت استفاده عناصر کم مصرف را برای گیاهان محدود می کند. استفاده از کودهای شیمیایی حاوی این عناصر به خصوص همراه ماده آلی، گوگرد و باکتریهای مربوطه باعث بهبود شرایط تغذیه ای گیاهان شده و بسیاری از کمبودهای تغذیه ای را برطرف می سازد.
_ویژگی های این محصول:
این محصول برای کلیه محصولات زراعی، باغی، گل و گیاهان زینتی قابل استفاده است. بهترین زمان استفاده ازین محصولات به صورت محلول پاشی در پاییز و پس از برداشت محصول بوده و اسفند ماه قبل باز شدن شکوفه ها می باشد که تغذیه دراین دوزمان باعث افزایش میوه در درختان خواهد شد. این کود دارای 4 درصد روی ،5 درصد آهن،3 درصد منگنز،2 درصد مس ،0.2درصد بر و 1 درصد ازت می باشد. مصرف این کود علاوه بر تأمین نیاز غذایی گیاهان باعث متعادل کردن عناصر غذایی و افزایش سطح حاصلخیزی خاک نیز می شود. این کود از طریق جایگذاری عمقی (موضعی،چالکود و نواری) و محلولپاشی قابل مصرف است. در خاکهای سبک با آب آبیاری نیز قابل مصرف می باشد اما تحت این شرایط بازیافت آن کمتر خواهد بود.
درختان: از دیگر راه های افزایش میوه در زمستان در قسمت میانی سایه انداز به همراه کود حیوانی و گوگرد به صورت چالکود یا کانال کود به میزان 500 تا 1000 گرم به ازاء هر درخت بارور مصرف می شود.
نباتات زراعی: در هنگام تهیه بستر بذر همراه با سایر کودهای زمستانه به میزان 100 تا 200 کیلو گرم در هکتار زیر خاک شود.
این محصول حاوی تمام عناصر میکرو مورد نیاز گیاه از جمله روی، کبالت، منگنز،کلسیم میباشد . این محصول به صورت اسپری بوده و میتوانید آن را روی برگ گیاهان آپارتمانی خود به صورت ماهی یکبار اسپری کنید. استفاده از این کود سبب جلوگیری از چروکیدگی، کدر شدن برگ ها و رشد بهتر گیاه شما می شود.

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .