3

کود موردنیاز درخت انگور چیست؟

چه کود هایی برای درخت انگورمناسب است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود موردنیاز درخت انگور چیست؟

انگور (Vitis vinifera) که در اکثر انواع خاک کاشته می شود برای رشد بهتر خود به مقداری کود احتیاج دارد. با این وجود مواد غذایی بیش از حد خاک باعث رشد سریع انگور در حالی که تولید میوه و کیفیت آن کاهش می یابد. انواع مختلف مواد مغذی باید در طول فصل رشد روی انگور اعمال شود. اگر یک آزمایش خاک ، خاک غنی را نشان دهد ، ممکن است بخواهید از سمت سبک تر ، هنگام استفاده از کود ، اشتباه کنید. انگور به طور کلی با بالغ شدن به مواد مغذی بیشتری احتیاج دارد. اکثر انواع انگورها در مناطق مقاومت 6 تا 9 گیاهان وزارت کشاورزی ایالات متحده مقاوم هستند
تنظیمات قبل از کاشت
اگر هنوز انگور کاشت نکرده اید اما قصد دارید این کار را طی شش ماه تا یک سال انجام دهید ، می توانید برخی از تنظیمات خاک را قبل از کاشت انجام دهید. متخصصان دانشگاه کانکتیکات آزمایش pH خاک را که می توانید با نوارهای تست در خانه انجام دهید ، توصیه می کنند. همچنین بهتر است مواد مغذی خاک را با یک کیت آزمایش بررسی کنید. به گفته دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی ، برای رشد مناسب بسته به نوع ، pH خاک 5.5 تا 7.0 مورد نیاز است. برای بالا بردن PH خاک و مقادیر منیزیم ، می توانید سنگ آهک دولومیتی به خاک اضافه کنید. برای کاهش PH خاک ، انجمن باغبانی ملی افزودن گوگرد را توصیه می کند. همیشه تنظیم کننده های pH خاک را به میزان توصیف شده در دستورالعمل های سازنده با دقت اعمال کنید و هر چند سال یک بار pH را دوباره آزمایش کنید. اگر pH خاک شما خوب است اما سطح منیزیم کم است ،
کاربرد نیتروژن

نگور وقتی در فصل بهار به سرعت رشد کند ، به نیتروژن نیاز دارد. اگر می خواهید انگور را با استفاده از کود کود کنید ، دانشگاه کالیفرنیا توصیه می کند که آن را در ژانویه یا فوریه استفاده کنید. در هر تاک 5 تا 10 پوند کود مرغ یا خرگوش یا 5 تا 20 پوند کود استر یا گاو استفاده کنید. سایر کودهای ازته مانند اوره ، نیترات آمونیوم و سولفات آمونیوم باید بعد از شکوفه زدن یا قطر انگورها به 1/4 اینچ استفاده شوند. در هر تاک می توانید 1/2 پوند سولفات آمونیوم ، 3/8 پوند نیترات آمونیوم یا 4/1 پوند اوره استفاده کنید.

کاربرد روی

روی به گرده های انگور در گرده افشانی ، تولید هورمون و سایر عملکردهای ضروری گیاه کمک می کند. علائم کمبود روی شامل توقف شاخه ها و برگ ها و همچنین کاهش میوه است. زمان های مناسب برای استفاده از روی حدود یک هفته قبل از شکوفه زدن یا شکوفه دادن کامل انگور است. اسپری روی را با غلظت 1/0 پوند در هر گالن به شاخ و برگ هر درخت انگور بزنید. روش دیگر ، شما می توانید بلافاصله پس از هرس انگور در اوایل زمستان ، قلمه های تازه را با یک محلول روی بریزید.
پتاسیم

اگر در انگورها علائم کمبود پتاسیم وجود دارد – مانند کاهش رشد شاخه ، کلروز (زردی) و سوزش در تابستان – کود پتاسیم را در بهار یا اوایل تابستان که انگور شروع به تولید میوه می کند ، قرار دهید. اگر آزمایش های خاک کمبود آن را نشان دهد ممکن است بخواهید پتاسیم استفاده کنید. متخصصان دانشگاه کالیفرنیا توصیه می کنند 3 پوند سولفات پتاسیم در هر انگور برای کمبود خفیف استفاده کنید. برای کمبود شدید پتاسیم ، تا 6 پوند در هر انگور استفاده کنید.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) درخت انگور :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) درخت انگور :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) درخت انگور :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .