3

کود موردنیاز درخت انجیر چیست؟

چه کود هایی برای درخت انجیر مناسب است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود موردنیاز درخت انجیر چیست؟

در شرایط عادی ، درختان انجیر به کوددهی کم و یا به کود نیاز دارند. باروری طبیعی خاکهای بومی غالباً برای رشد و رشد یک درخت انجیر کافی است. در حقیقت ، لقاح بیش از حد می تواند تأثیر منفی بر تولید میوه درخت داشته باشد. با این حال ، در خاکهایی که از نظر طبیعی از نظر باروری کم هستند ، برای حفظ رشد مطلوب ممکن است کوددهی لازم باشد.
تعیین نیاز
درختان انجیر گیاهانی هستند که به سرعت رشد می کنند و تقریباً در عرض 5 سال به بلوغ 15 تا 30 فوت می رسند. رشد کند درخت انجیر نشانگر تغذیه نامناسب خاک است. شما می توانید با کوددهی به خاک سرعت رشد درخت خود را افزایش دهید. متناوباً ، درختان انجیر که در منطقه ای از دارایی شما با بسیاری از درختان دیگر رشد می کنند ممکن است به کوددهی نیاز داشته باشند تا از اثرات رقابت برای مواد مغذی کاسته شود.
لقاح درخت جوان
برای کوددهی درخت انجیر خود به کود 10-10-10 یا 8-8-8 نیاز دارید. درختان انجیر به کوددهی بیش از حد حساس هستند و فقط به کاربردهای کمی نیاز دارند ، بنابراین به درختان جوان فقط یک یا دو ساله نباید هر بار بیش از 1 اونس کود داده شود. شما می توانید یکبار در ماه درخت انجیر جوان خود را بارور کنید ، این شروع از زمانی است که درخت نشانه های رشد جدید در بهار را نشان می دهد و در ژوئیه پایان می یابد. این کار با پخش کود از طریق خاک اطراف درخت ، جلوگیری از تنه و آبیاری عمیق درخت پس از هر بار استفاده از کود انجام می شود.
لقاح درخت بالغ
درختان انجیر بالغ در اواخر زمستان ، اوایل خرداد و اواسط ژوئیه بارور می شوند. کاربرد کود باید بسته به سن و قد درخت با هر بار مصرف از 2 تا 4 پوند باشد. درختان مسن و بلندتر کود بیشتری نسبت به درختان کوچکتر و جوانتر نیاز دارند. این کار را با پخش کود یکنواخت زیر تاج درخت ، دور از تنه ، و سپس آبیاری عمیق انجام می دهید.
درختان بیش از حد بارور شده
درختان بیش از حد بارور شده رشد شدید رویشی را نسبت به تولید میوه ترجیح می دهند. بعضی از درختان که بیش از حد بارور شده باشند میوه می دهند اما آنها را زودرس می ریزند. اگر درخت شما این علائم را دارد ، روشهای لقاح را قطع کرده یا متوقف کنید. با این حال ، درختان جوان در سالهای اول زندگی خود محصولات خوراکی تولید نمی کنند و ممکن است سه یا چهار سال قبل از رشد میوه رشد کنند ، بنابراین اگر درخت تازه کاشته شده شما علائم کوددهی بیش از حد را نشان می دهد ، این به سادگی برای سن آن طبیعی است.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) درخت انجیر :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)درخت انجیر :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) درخت انجیر :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .