0

کود مناسب گیاه یونجه  زرد هندی ، یونجه زرد یکساله چیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه یونجه  زرد هندی ، یونجه زرد یکساله را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه یونجه زرد هندی ، یونجه زرد یکساله:

گیاه یکساله ایستاده منشعب بندرت ساده به ارتفاع (_10)20_50 سانتیمتر بی کرکدر بالا کرکدار ساقه ها و شاخه ها نازک قابل ارتجاع گوشواره ها به طول 4_6 میلیمتر سرنیزه ای تا تار موی ریشی کامل یا در پایین دندانک دار برگچه های برگهای پایینی به کوتاهی گوه ای _واژ تخم مرغی یا مستطیلی در پایین گوه ای کامل اغلب دندانک دار در سطح تحتانی به تنکی کرکدار خوشه ها به طول 1_3 سانتیمتر پرگل انبوه به عرض حدود 5میلیمتر دمگل اذین به طول 5_8 میلیمتر دمگلها  به طول0/5_1 میلیمتر کاسه گل به طول 1(1/5) میلیمتر دندانه ها سه گوشه سرنیزه ای حدودا مساوی لوله جام گل زرد کوچک از کاسه حدود دوبار بلندتر درفش به طول حدود 2/5 به عرض1/25 میلیمتر در بالا چالدار بالها با ناو تقریبا مساوی ناو به طول2 میلیمتر به طول 2 میلیمتر نیام به طول 2_3 میلیمتر کروی _ تخم مرغی بوضوح رگه دار _مشبک سبز زیتونی دانه ها به قطر 1/75_2/25 میلیمتر تخم مرغی زرد شونده زگیل دار منفرد یا بندرت 2 تایی.

پراکندگی جهانی:

ماکرونزی ناحیه مدیترانه ای اناتولی قبرس سوریه لبنان اسرائیل عراق تالش ایران افغانستان پاکستان هندوستان و عربستان

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

بصورت علف هرز در اغلب نقاط استانهای گرگان مازندران  گیلان کرمانشاه ایلام لرستان اصفهان چهارمحال فارس گرمان خوزستان بوشهر هرمزگان سیستان خراسان سمنان و تهران  می روید

مصارف و کاربردها :

برگها و دانه ها بکار می رود ترکیبات یونجه زرد هندی مانند شنبلیله استگیاه به عنوان discutient و نرم کننده بکار می رود  در مصرف خارجی بصورت کمپرس گرم  خمیر یا روکش برای تورم ها بکار می رود دانه های ان برای مداوای اسهال کودکان بکار می رود گیاه نرم کننده است دم کرده برگ ان بصورت کمپرس گرم روی تورم ها بکار می رود در هندوستان  در موارد دردهای شکم و روده  و اسهال  در شیرخواران مصرف می شودضد انعقاد شیر است گیاه سبب دل اشوبه استفراغ و افسردگی قلبی می شود گیاه نرم کننده است و استعمال خارج بصورت ضماد برای درمان تورم ها و کمپرس گرم یا شستشوی گرم بکار می رود دانه های ان  برای اسهال در کودکان  و درد های روده  توصیه می شود 

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه یونجه زرد هندی ، یونجه زرد یکساله:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ماکرو) گیاه یونجه زرد هندی ، یونجه زرد یکساله:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی پتاس بالا ) گیاه یونجه زرد هندی ، یونجه زرد یکساله:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

پاسخ ویرایش شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .