1

کود مناسب گیاه گند لوبیا ، گند لوبیای خراسانی چیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه گند لوبیا ، گند لوبیای خراسانی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه گند لوبیا ، گند لوبیای خراسانی:

گیاه چندساله ایستاده در قاعده کمی ضخیم شده سراسر گیاه پوشیده یا کرکهای غده ای بدون پایک قهوه ای شونده ساقه به ارتفاع 40_120 سانتیمتر قوی کرکی بلند  و جدا منشعب گوشواره ها جانبی به طول5_15 میلیمتر برگها یک برگچه ای دمبرگ به طول 5_27 میلیمتر پهنک به طول 3_5 به عرض 4_6 سانتیمتر تقریبا دایره ای با عرضی بیشتر از طول با قاعده سربریده با لبه بسیار پهن به کوتاهی دندانه دار نیش دار با رگبرگ های در سطح تحتانی به ظرافت چشمگیر گل اذین خوشه ای پانیکولی کرکی بلند و جدا دمگل اذین ها کوتاهتر از برگهای حائل برگه ها به طول 2/5 _3 میلیمتر گلها  با دمگل حائل به طول 1 میلیمتر کاسه گل به طول3/5 میلیمتر لوله ای استکانی 4 دندانه فوقانی بهم پیوسته سرنیزه ای به طول حدود 1 میلیمتر تحتانی ها به طول حدود 2 میلیمتر جام گل کم وبیش بنفش کم رنگ درفش به طول 5_7 میلیمتر به کوتاهی تخم مرغی بالها و ناو ها کمی کوتاهتر نیام به طول 4_5 به عرض 3_4 میلیمتر تقریبا کروی با کرکهای بلند و جدای سفید

پراکندگی جهانی:

اسیای مرکزی جنوب شرق ایران ترکمنستان افغانستان و پاکستان

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

بحالت خودروی و اغلب روی خاکهای واریزه ای درکنار جاده ها و احیانا کناره های باغها در استان خراسان ( در مسیر مشهد به کلات . کلات به دره گز . ارتفاعات سنگان  در جنوب خراسان ) می روید

مصارف و کاربرد ها :

اندام های مختلف گیاه قابلیت ضد میکروب و ضد باکتری دارد .

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه گند لوبیا ، گند لوبیای خراسانی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ماکرو) گیاه گند لوبیا ، گند لوبیای خراسانی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی پتاس بالا ) گیاه گند لوبیا ، گند لوبیای خراسانی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .