3

کود مناسب گیاه گل شیپوری صورتی را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گیاه شیپوری صورتی و نحوه کود دهی شیپوری صورتی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گیاه گل شیپوری صورتی را شرح دهید ؟

آیا به دنبال یک انگور نگهداری کم و رشد سریع هستید تا یک حصار یا دیوار ناخوشایند را بپوشاند؟ یا شاید فقط می خواهید پرندگان و پروانه های بیشتری را به باغ خود جذب کنید. انگور شیپور ملکه سبا را امتحان کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه ادامه دهید.

Podranea Queen of Sheba Vine

تاج شیپور Queen of Sheba ، همچنین به خزنده زیمبابوه یا خزنده بندر سنت جان معروف است ، همان درخت شیپور شیپوری معمولی ( Campsis radicans ) نیست که بسیاری از ما با آن آشنا هستیم. تاج شیپور ملکه سبا ( Podranea brycei syn. Podranea ricasoliana ) یک انگور همیشه سبز همیشه سبز در مناطق 9-10 است که می تواند تا 40 فوت رشد کند. تاک Queen of Sheba با شاخ و برگ های سبز براق و گل های بزرگ شیپوری شکل صورتی خود که از اواخر بهار تا اوایل پاییز شکوفا می شود ، یک باغ خیره کننده است. گلهای صورتی بسیار معطر هستند و دوره شکوفایی طولانی تعداد مرغ مگس خوار و پروانه را به تعداد آنها به گیاه می کشاند.

ملکه در حال رشد انگورهای شیپور صورتی شبا

Podranea Queen of Sheba یک انگور با عمر طولانی است ، شناخته شده است که در خانواده ها از یک نسل به نسل دیگر منتقل می شود. همچنین گزارش شده است که این یک پرورش دهنده بسیار تهاجمی و حتی تهاجمی است ، که تقریباً شبیه تهاجم درخت انگور رایج است و گیاهان و درختان دیگر را از بین می برد. قبل از کاشت انگور شیپور ملکه سبا این را بخاطر داشته باشید. این انگورهای شیپوری صورتی برای رشد ، به همراه فضای کافی با گیاهان دیگر که می تواند برای سالهای طولانی رشد شاد داشته باشد ، به یک حمایت قوی برای رشد نیاز دارند.

انگور Queen of Sheba در خاک خنثی رشد می کند. پس از تأسیس ، آب مورد نیاز کمی دارد. تهی انگور ترومپت صورتی خود را برای شکوفه است. همچنین می تواند در هر زمان از سال هرس و هرس شود تا تحت کنترل باشد. انگور شیپور ملکه سبا را با قلمه های بذر یا نیمه چوب تکثیر کنید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل شیپوری :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل شیپوری :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل شیپوری:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .