3

کود مناسب گیاه کلماتیس را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل کلماتیس و نحوه کود دهی گل کلماتیس را توضیح دهید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

شرایط نگهداری گل کلماتیس و نحوه کود دهی گل کلماتیس را توضیح دهید

یک انگور شاد و سالم کلماتیس انبوهی از شکوفه های رنگارنگ را تولید می کند ، اما اگر چیزی کاملاً درست نیست ، ممکن است نگران شکوفا نشدن تاک کلماتیس باشید. تعیین اینکه چرا کلماتیس شکوفا نمی شود یا اینکه چرا در جهان گل دادن کلماتیس گاهی چالش برانگیز است همیشه آسان نیست. در ادامه با چند دلیل احتمالی همراه باشید.
دلایل Clematis بدون شکوفه
فهمیدن دلیل شکوفا نبودن کلماتیس اولین قدم برای رفع این مشکل است. کود – کود دهی نامناسب غالباً دلیل وجود یک کلماتیس غیر شکوفا است. معمولاً مشکل کمبود کود نیست ، بلکه مقدار زیاد آن است که ممکن است شاخ و برگ شاخی ایجاد کند و شکوفه های کمی ایجاد کند. به عنوان یک قاعده کلی ، کلماتیس از یک مشت کود 5-10-10 در بهار ، همراه با یک لایه کمپوست سود می برد . در طول بهار و تابستان یک یا دو بار کود محلول در آب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که گیاه نیتروژن زیادی دریافت نمی کند ، این ممکن است در صورت قرار گرفتن کلماتیس در نزدیکی چمن بسیار بارور شده باشد. سن – اگر کلماتیس شما جدید است صبور باشید؛ به گیاه مدتی فرصت دهید تا ریشه های سالم ایجاد و رشد کند. تولید شکوفه Clematis ممکن است یک یا دو سال طول بکشد و ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا به بلوغ کامل برسد. از طرف دیگر ، یک گیاه قدیمی ممکن است به سادگی در پایان عمر خود باشد. نور – “سر در آفتاب ، پاها در سایه”. این یک قانون اساسی برای انگور سالم کلماتیس است. اگر تاک شما خوب کار نمی کند ، با کاشت چند گیاه چند ساله در اطراف پایه تاک ، از ریشه ها محافظت کنید یا دو زونا چوبی در اطراف ساقه قرار دهید. اگر گیاه شما قبلا شکوفا شده است ، بررسی کنید که آیا یک درختچه یا درخت در نزدیکی مانع نور می شود. احتمالاً یک اصلاح سریع لازم است تا نور خورشید به تاک برسد.

هرس – هرس نامناسب دلیل اصلی عدم شکوفه روی کلماتیس است ، اما درک نیاز گیاه خاص شما بسیار مهم است. برخی از انواع کلماتیس روی تاک های سال قبل شکوفا می شوند ، بنابراین هرس زیاد در بهار از رشد شکوفه های جدید جلوگیری می کند. گونه های دیگر روی تاک سال جاری شکوفا می شوند ، بنابراین می توان آنها را هر بهار بر روی زمین قرار داد. اگر مطمئن نیستید ، انگور را هرس نکنید تا اواخر بهار ، که می توانید به راحتی رشد جدید را از رشد قدیمی و مرده تعیین کنید. سپس بر این اساس هرس کنید.
منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل کلماتیس :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل کلماتیس :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل کلماتیس :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .