3

کود مناسب گیاه کریزانتموم را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل کریزانتموم  و نحوه کود دهی گل کریزانتموم را توضیح دهید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه کریزانتموم را شرح دهید ؟

گل داوودی گیاهان هدیه ای رایجی است و می توان سال های دور آن را یافت. دلیل این امر این است که آنها توسط هورمونها یا دستکاری قرار گرفتن در معرض نور ، فریب داده اند. گیاهان خانگی گل داودی به نور کمتری نیاز دارند تا شکوفا شود. شکوفایی مجدد آنها در یک محیط داخلی کاملاً دشوار است ، اما در مناطق گرمتر باید فضای بیرون را کاشت تا بتوانند نور مناسب را بدست آورند و برنامه شکوفایی عادی خود را از سر بگیرند. مادران گلدانی مانند انواع مقاوم در تختخواب های باغی نیستند. آنها حساسیت بیشتری نسبت به تغییرات سرما و نور دارند ، اما شما می توانید آنها را در هر زمان از سال پیدا کرده و چندین هفته در فضای داخلی خانه شکوفا شوید. پرورش گل داودی در داخل خانه آسان است و به مراقبت های ویژه کمی بیش از آبیاری ، خاک خوب و زهکشی نیاز دارد. هنگامی که شکوفه ها از بین رفت ، می توانید گیاه را به دلیل شاخ و برگ شاخ و برگ عمیق نگه دارید. چگونه مادران را در داخل منزل پرورش دهیم مادران به طور کلی هنگام خرید آماده رشد داخلی هستند. اگر گیاه به گلدان بسته شده است ، می توانید آن را در یک ظرف کمی بزرگتر ، با حفره های زهکشی خوب و خاک تازه گیاه گیاه ، پیوند دهید. نکته مهم در مورد چگونگی پرورش مادران در خانه این است که گیاه خود را در محلی قرار دهید که در طول روز نور زیادی دریافت کند اما شب زیر خیابان یا چراغ امنیتی نباشد. نور بیش از حد می تواند تولید شکوفه گیاه را از بین ببرد و باعث توقف گلدهی شود. آبیاری منظم بخشی اساسی در مراقبت از مادران داخلی است. گیاه را از زیر برگها آبیاری کنید تا از مشکلات قارچی هنگام مراقبت از مادرهای ظرف جلوگیری کند. در صورت تمایل ، بن بست را برای بهتر نگه داشتن گیاه به ارمغان بیاورید . گیاهان خانگی گل های داوودی را در جایی نگه دارید که بتوانند گردش هوا خوبی داشته و از رطوبت بیش از حد جلوگیری کنند . در بیشتر موارد ، مراقبت از مادرهای کانتینر دار یک پروژه کوتاه مدت است. این به این دلیل است که آنها 3 تا 4 هفته گل می دهند و سپس متوقف می شوند. شرایط داخلی برای مجبور کردن آنها به شکوفایی مجدد صحیح نیست و ایجاد شرایط صحیح درد در گردن است. به همین دلیل ، بیشتر باغبانان داخل منزل پس از گلدهی ، گیاهان را به سادگی کمپوست می کنند. این ممکن است بی قلب به نظر برسد ، اما مادران نسبتاً ارزان هستند و یافتن آنها بسیار آسان است.
گیاه بعد از اتمام گلها به غیر از برخی شاخ و برگهای عمیق شکاف دار و شکل بوته ای خوب ، چیز زیادی برای ارائه ندارد. در مدت زمانی که آن را در خانه خود دارید ، نیازی به تغذیه نخواهد داشت. اگر می خواهید گیاه را در اطراف خود نگه دارید ، هر ماه یک بار آن را با یک ماده غذایی محلول در گیاهان کود کنید و در فصل زمستان تغذیه را به حالت تعلیق درآورید.

آیا می توانید مادران را در طول زمستان درون خود نگه دارید؟
بدیهی است که پرورش گل داودی در داخل خانه امکان پذیر است ، اما سوال اصلی این است که آیا گل آن شکوفا و شکوفا می شود و در غیر این صورت ، با گیاه چه کار می کنیم؟ هر رقم مادر کمی متفاوت است اما به طور متوسط ​​9 ½ ساعت طول می کشد تا جوانه ها و 10 ½ ساعت طول بکشد تا گل ها تشکیل شوند. برای رشد جوانه 60 درجه فارنهایت (15 درجه سانتیگراد) و جوانه زنی 55 درجه فارنهایت (12 درجه سانتیگراد) را به این گیاه اضافه کنید. بیشتر خانوارها دمای خنک تری ندارند و نمی خواهند به مدت طولانی در تاریکی زندگی کنند.

اگر بخواهید با کم توجهی بیش از آبیاری ، می توانید مادر را در تمام طول سال در خانه نگه دارید. گزینه بهتر برای هر کس در مناطق معتدل و گرم (مناطق USDA 8 و بالاتر) کاشتن مادر در زمین است. گیاهان داخلی سخت مقاوم نیستند اما اگر منطقه ریشه را مالچ کنید ، گیاه احتمالاً زنده خواهد ماند ، در بهار دوباره جوانه زده و در پاییز به عنوان یک نمونه در فضای باز شکوفا می شوید.

منبع :www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه کریزانتموم  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه کریزانتموم  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه کریزانتموم  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .