0

کود مناسب گیاه کرچک را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گیاه کرچک و نحوه کود دهی مناسب گل کرچک را توضیح دهید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شرایط نگهداری گیاه کرچک و نحوه کود دهی مناسب گل کرچک را توضیح دهید

گیاهان لوبیای کرچک ، که به هیچ وجه لوبیا نیستند ، به دلیل شاخ و برگ قابل توجه و همچنین پوشش سایه ، معمولاً در باغ رشد می کنند. گیاهان لوبیای کرچک با برگ های ماموت مانند ستاره ای که طول آنها به 3 فوت (1 متر) می رسد ، خیره کننده هستند. درباره این گیاه جالب و همچنین مزارع لوبیا کرچک بیشتر بدانید.
اطلاعات لوبیای کرچک
گیاهان لوبیای کرچک ( Ricinus ommunis ) بومی منطقه اتیوپی در آفریقا هستند اما در مناطق گرم و گرم در سراسر جهان طبیعی شده اند. این تاک مهاجم که معمولاً در طبیعت در امتداد ساحل رودخانه ها ، بستر رودخانه ها در مناطق کم ارتفاع یافت می شود ، منبع یکی از بهترین روغن های طبیعی طبیعت ، روغن کرچک است. از حدود 4000 سال قبل از میلاد مسیح لوبیای کرچک در مقبره های مصر باستان پیدا شده است. روغن ارزشمند این زیبایی گرمسیری هزاران سال پیش برای روشن کردن فتیله های چراغ استفاده می شد. مشاغل مزارع لوبیا کرچک هنوز هم وجود دارد ، اگرچه عمدتا در مناطق گرمسیری است. انواع مختلفی از لوبیای کرچک زینتی موجود است و در هر باغی بیان جسورانه ای را بیان می کند. در مناطق گرمسیری ، این گیاه به صورت بوته ای یا درختی همیشه سبز رشد می کند که می تواند به 40 فوت (12 متر) ارتفاع برسد. در مناطق گرم این گیاه چشمگیر به صورت سالانه کاشته می شود. این گیاه می تواند تا پایان تابستان از یک نهال به گیاه بلند 10 فوت (3 متر) برسد اما با اولین سرما از بین می رود. در منطقه کاشت USDA 9 و بالاتر ، گیاهان لوبیای کرچک به صورت گیاهان چند ساله رشد می کنند که شبیه درختان کوچک هستند.
دستورالعمل کاشت لوبیای کرچک
پرورش لوبیای کرچک بسیار آسان است. دانه های لوبیای کرچک به راحتی در داخل خانه شروع می شود و خیلی سریع رشد می کند.

گیاهان کرچک مانند آفتاب کامل و شرایط مرطوب هستند. خاکی لومی ، مرطوب ، اما خیس و مرطوب را برای بهترین نتیجه فراهم کنید. بذرها را یک شب خیس کنید تا به جوانه زنی کمک کند. در مناطق گرمتر ، یا به محض اینکه خاک کار کرد و خطر یخ زدگی از بین رفت ، می توان بذر لوبیای کرچک را مستقیماً در باغچه کاشت. به دلیل بزرگی ، فضای کافی برای گسترش این گیاه با رشد سریع فراهم کنید.

آیا لوبیای کرچک سمی است؟
سمیت این گیاه جنبه مهم دیگر اطلاعات لوبیای کرچک است. استفاده از گیاهان لوبیای کرچک در کشت دلسرد می شود زیرا بذرها بسیار سمی هستند. دانه های جذاب برای کودکان خردسال وسوسه انگیز است. بنابراین ، اگر بچه یا حیوانات خانگی دارید ، پرورش لوبیای کرچک در فضای منزل ایده خوبی نیست. البته باید توجه داشت که سموم به داخل روغن منتقل نمی شوند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه کرچک :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه کرچک :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه کرچک :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .