3

کود مناسب گیاه کتانی را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل کتانی و نحوه کود دهی گل کتانی را توضیح دهید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

شرایط نگهداری گل کتانی و نحوه کود دهی گل کتانی را توضیح دهید

گیاه جالبی برای باغ با سابقه ای غنی ، نیازی به گفتن نیست که رنگ قرمز پر جنب و جوش آن ، گل وحشی کتان قرمز مثر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد کتان قرمز به ادامه مطلب مراجعه کنید.
اطلاعات کتان قرمز
گلهای وحشی کتان قرمز از گیاهان سالانه گلدار و مقاوم هستند. این گل جذاب دارای پنج گلبرگ و گل برجسته است که با گرده های آبی پوشانده شده است. هر گل فقط برای چند ساعت دوام دارد ، اما در طول روز شکوفا می شود. گلهای وحشی کتان قرمز از 1 تا 2 فوت رشد می کنند و بین ماههای آوریل تا سپتامبر حدود چهار تا شش هفته دوام می آورند. دانه های کتان قرمز مایل به زرد است ، زیرا محتوای روغن در آنها بسیار زیاد است. دانه های کتان روغن بذر کتان تولید می کنند که از این روغن در پخت و به صورت عمده و ملین استفاده می شود. مشمع کف اتاق ، کف ارزان و بادوام کف دهه 1950 ، همچنین از روغن بذر کتان تولید می شود. الیاف کتان که از پنبه قویتر است از پوست ساقه گرفته می شود. برای پارچه کتان ، طناب و ریسمان استفاده می شود. این گیاهان زیبا کتان بومی آفریقای شمالی و جنوب اروپا هستند اما در مناطق مقاوم 3 تا 10 گیاه USDA محبوب هستند ، گلهای وحشی کتان قرمز مایل به آفتاب کامل هستند و می توانند گرمای شدید را تحمل کنند ، اما آب و هوای خنک تر را ترجیح می دهند. مراقبت از کتان قرمز مایل به قرمز کم است و رشد و نگهداری گل نسبتاً آسان است ، و این باعث می شود آن یک گیاه مناسب برای باغبانان بی تجربه باشد. بسیاری از مردم از آنها به عنوان گیاهان مرزی یا مخلوط با یک گل آفتابگردان یا یک باغ کلبه استفاده می کنند .
کاشت کتان مخملک
پرورش بذر کتان قرمز در گلدان های پیت باعث کاشت آنها در باغ می شود. چهار تا شش هفته قبل از آخرین تاریخ سرما که انتظار می رود آنها را شروع کنید . در فصل بهار گیاهان جوان را با فاصله 4 تا 6 اینچ در یک قسمت آفتابی از باغ خود قرار دهید. همچنین می توانید بذرها را مستقیماً در باغ خود بکارید. خاک را با تکان دادن یک لایه عمیق 1/8 اینچی خاک آماده کنید ، بذرها را پراکنده کنید و خاک را به سمت پایین فشار دهید. حتماً آبیاری کامل کنید تا گیاهان تثبیت شوند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل کتانی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل کتانی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل کتانی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .