3

کود مناسب گیاه کاملیا لاتیفولیا را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل کاملیا لاتیفولیا و نحوه کود دهی گل کاملیا لاتیفولیا را توضیح دهید

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

شرایط نگهداری گل کاملیا لاتیفولیا و نحوه کود دهی گل کاملیا لاتیفولیا را توضیح دهید

لور کوهستان ( Kalmia latifolia ، مناطق USDA 5 تا 9) که به دلیل گلهای نمایشی از اواخر بهار و تابستان و گلهای شاخ و برگ جذاب و همیشه سبز خود رشد کرده است ، یک دارایی رنگارنگ برای مرزها و کاشت های پایه است و در کاشت های انبوه فوق العاده به نظر می رسد . گاهی اوقات بوته کالیکو نامیده می شود زیرا گلهای صورتی یا سفید معمولاً دارای نشانه های صورتی تیره یا مارون هستند. بومی شرق ایالات متحده آمریکا است ، شما اغلب می توانید لورل کوهی را در میان آزالیاها و رودودندرون های بومی به صورت وحشی مشاهده کنید.
اطلاعات لورل کوهستان
بسیاری از ارقام دوست داشتنی لورن کوه را برای انتخاب پیدا خواهید کرد که بخش عمده ای از آن را دکتر دکتر ریچارد جینز از همدن ، کنتیکت می دانید. در اینجا تنها تعدادی از خلاقیت های فریبنده وی وجود دارد: “جن” کوتوله ای است که 3 فوت (1 متر) طول دارد و دارای شکوفه های صورتی کم رنگ یا سفید است. “قلب آتش” دارای جوانه های قرمز عمیقی است که به گلهای صورتی و لبه های صورتی تیره روی بوته ای 5 فوت (1.5 متر) باز می شود. قد “Raspberry Glow” تا شش فوت (1.8 متر) رشد می کند. جوانه های بورگوندی به گلهای صورتی تمشکی باز می شوند که وقتی در سایه رشد می کنند رنگ آنها را حفظ می کنند. ‘کارول’ یک تپه کم گرد و گرد برگ سبز تیره تشکیل می دهد. جوانه ها قرمز و گلها سفید روشن هستند. “Snowdrift” شکوفه های سفید با یک تکه قرمز در مرکز دارد. قد آن حدود 4 فوت (1.2 متر) بلند است.

چگونه یک لورل کوهی پرورش دهیم

لور کوهی هنگامی که در معرض نور آفتاب قرار گرفته باشد ، به نظر می رسد ، اما در آفتاب کامل یا سایه جزئی نیز به خوبی رشد می کند . از مکانهایی با آفتاب کامل در ترکیب با نور منعکس شده از دیوارهای جنوبی یا جنوب غربی منعکس کننده گرما خودداری کنید. سایه جزئی در آب و هوای گرم و جنوبی بهترین است. در سایه عمیق گلها رنگهای روشن خود را از دست می دهند و ممکن است لکه برگ ایجاد کنند. اگر آزالیا و ردودندرون به خوبی در منطقه رشد کنند ، لور کوهستان شکوفا می شود. بوته ها به خاک اسیدی مرطوب اما خوب زهکشی شده نیاز دارند. آنها در خاک رس خوب رشد نخواهند کرد . مهم نیست که به بوته ها کود زیادی داده شود ، بنابراین آنها را در چمنزارهایی که در آن ها از محصولات با نیتروژن بالا استفاده می شود یا در نزدیکی آنها نکارید .
مراقبت از لورل کوهی
هنگام کاشت لورهای کوه ، خاک را با کمپوست اصلاح کنید. اگر چندین درختچه دارید ، کل بستر را اصلاح کنید. اگر فقط یک یا دو درختچه می کارید ، کمپوست را به خاک پر اضافه کنید. هنگام افزودن مواد آلی به خاک پر ، سوراخ را به عمق گلدان ریشه و سه برابر عرض حفر کنید تا درختچه خاک ارگانیک زیادی داشته باشد که بتواند ریشه های خود را گسترش دهد. لورن کوهی دارای سیستم ریشه ای کم عمق است و بیشتر از بوته ها به آبیاری نیاز دارد. برای کاشت های جدید هر هفته برای فصل اول به 2 اینچ (5 سانتی متر) آب نیاز دارید. سیستم بارانی متوسط ​​حدود یک اینچ (2.5 سانتی متر) آب در ساعت تأمین می کند ، بنابراین شما باید سیستم را دو ساعت اجرا کنید. از مالچ ارگانیک مانند سوزن های کاج یا پوست خرد شده برای کمک به خاک در حفظ رطوبت در بین آبیاری استفاده کنید. این درختچه ها به کود زیادی احتیاج ندارند و در صورت استفاده زیاد ممکن است شکوفا شود. از کودی برای گیاهان اسید دوست که سالانه یک بار در بهار مخلوط شده و با یک چهارم قدرت مخلوط شده استفاده کنید. همچنین می توانید برای تهیه مواد مغذی اضافی و افزودن مواد آلی خاک ، لایه نازکی از کمپوست به خاک اضافه کنید.

لور کوه بلافاصله پس از کمرنگ شدن گلها ، تشکیل جوانه های گلهای سال آینده را آغاز می کند. بوته را درست بعد از گلدهی هرس کنید تا جوانه های جدید را از بین نبرید. گلهای محو شده را بلافاصله قطع کنید تا درختچه بتواند انرژی خود را بیشتر از رشد و نمو بذر روی رشد متمرکز کند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل کاملیا لاتیفولیا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل کاملیا لاتیفولیا:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل کاملیا لاتیفولیا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .