3

کود مناسب گیاه چوب پنبه ای  را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه چوب پنبه ای را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه چوب پنبه ای  را شرح دهید ؟

از آنجا که بلوط چوب پنبه ای (Quercus suber) درختی باستانی است ، شخصیت های کتاب مقدس احتمالاً پوست آن را در کف صندل های رومی خود می پوشیدند. خوشبختانه ، آن بلوط – که از آفریقای شمالی و مدیترانه می آید – می تواند پوست خارجی چوب پنبه را بازسازی کند که در مقایسه با برگ های براق و پشت خاکستری آن ، یک کنتراست روستایی ایجاد می کند. این درخت که ممکن است در نهایت به 70 فوت برسد اما معمولاً به 40 نزدیک می ماند ، می تواند صدها سال زنده بماند. درخت مراقبت آسان همچنین در مناطق مقاوم در برابر گیاهان 8 تا 10 وزارت کشاورزی ایالات متحده مقاوم در برابر آتش ، ضد خشکسالی و چند ساله است.

  1. بذور بلوط چوب پنبه را به مدت دو روز قبل از کاشتن در یک ظرف پوشیده از آب ولرم خیس کنید. هر موردی که همچنان شناور است را کنار بگذارید.
  2. مکانی را در خاکی شنی ، کمی اسیدی و آفتاب کامل انتخاب کنید. خاک را با بیل شل کنید و سه بذر بلوط چوب پنبه به شکل مثلثی به عمق حدود سه اینچ و یک پا فاصله بکارید.
  3. خاک آشفته را با یک تکه پارچه سخت افزاری بپوشانید تا از کندن بذرها توسط جوندگان جلوگیری کند. پارچه را با منگنه های باغ لنگر بزنید.
  4. مراقب جوانه زدن بذور در بهار باشید. پارچه سخت افزار را با احتیاط بردارید در حالی که برگهای نهال هنوز کوچک است. اگر بیش از یک بذر جوانه زد ، قوی ترین نهال را در جای خود بگذارید و بقیه را پیوند یا دور بریزید.
  5. 1/4 تا 1/2 پوند کود 10-10-10 – یا دو برابر آن مقدار کود آلی 5-5-5 – در فاصله 10 فوت مربع از گیاهچه به خاک بمالید. کود را به خوبی آبیاری کرده و درخت را مالچ کنید و مالچ را از تنه دور نگه دارید.
  6. در دوره های خشک ماهانه یک بار به نهال بلوط یک آبیاری عمیق بدهید. درختان بلوغ چوب پنبه بالغ نباید به آبیاری یا کود دیگری به جز مالچ پوسیده خود احتیاج داشته باشند.
  7. شاخه های مرده یا آسیب دیده را در صورت لزوم بردارید. درختان معمولاً به هرس دیگری احتیاج ندارند.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه چوب پنبه ای  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه چوب پنبه ای :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه چوب پنبه ای  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .