4

کود مناسب گیاه فانوس چینی را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل فانوس چینی و نحوه کود دهی گل فانوس چینی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گیاه فانوس چینی را شرح دهید ؟

اگر شباهتی بین فانوس های چینی ( Physalis alkekengi ) و توماتیلو یا گوجه فرنگی پوسته مشاهده کردید ، به این دلیل است که این گیاهان از نزدیک با هم همگی از اعضای خانواده شب بو هستند. گل های بهاری به اندازه کافی زیبا هستند ، اما لذت واقعی یک گیاه فانوس چینی ، غله دانه ای بزرگ ، نارنجی قرمز و متورم است که گیاه نام عمومی خود را از آن گرفته است. این غلافهای کاغذی میوه ای را در بر می گیرد که خوراکی است اما خیلی خوشمزه نیست. در حالی که برگ ها و میوه های نارس سمی هستند ، بسیاری از مردم دوست دارند از گل غلاف در گل آرایی خشک استفاده کنند.

در حال رشد گیاهان فانوس چینی
پرورش گیاهان فانوس چینی مانند رشد سایر اعضای خانواده گل شبدر مانند گوجه فرنگی ، فلفل و بادمجان است . فانوس چینی در مناطق مقاوم 3 تا 9 گیاه USDA مقاوم در برابر زمستان است . علاوه بر رشد گیاهان فانوس چینی از پیوندهای کوچک ، بسیاری از افراد در رشد بذر فانوس چینی موفق هستند. بذر فانوس چینی می تواند کمی جوانه زده باشد. اواخر زمستان یا اوایل بهار آنها را در داخل منزل شروع کنید. آنها برای جوانه زدن به نور نیاز دارند ، بنابراین آنها را در بالای خاک قرار دهید و گلدان را در منطقه ای با نور روشن اما غیرمستقیم و دمای بین 70 تا 75 درجه فارنهایت قرار دهید (14-14 درجه سانتیگراد). با این گیاه صبر داشته باشید زیرا تا یک ماه طول می کشد تا نهال ها ظهور کنند.

پس از پیوند در فضای باز ، مراقبت و رشد گیاه فانوس چینی با انتخاب محل مناسب آغاز می شود. گیاه به خاک متوسط ​​، مرطوب اما زهکشی شده نیاز دارد و آفتاب کامل را ترجیح می دهد اگرچه سایه روشن را تحمل می کند.

چگونه از فانوس چینی مراقبت کنیم

مراقبت از فانوس های چینی آسان است. خاک را همیشه مرطوب نگه دارید. وقتی در هفته کمتر از یک اینچ بارندگی وجود دارد ، آبیاری کنید و یک لایه مالچ 2 تا 4 اینچی (5 تا 10 سانتی متر) روی خاک پخش کنید تا ضمن تبخیر ریشه ها ، از تبخیر آب جلوگیری کنید. کود را با کود آهسته در بهار و یک کود برای اهداف عمومی متعادل بعد از گلدهی کود دهید.

اگر گیاهان بعد از گلدهی لگی شدند ، می توانید آنها را دوباره برش دهید تا شروع مجدد آنها باشد. در پایان فصل گیاهان را تقریباً به زمین ببرید.

یکی دیگر از جنبه های مراقبت از گیاه فانوس چینی ، جمع آوری غلاف ها است. غلاف های فانوس خشک چینی مواد بسیار خوبی برای آرایش و تزیینات گل پاییز ایجاد می کنند. ساقه ها را ببرید و برگ ها را بردارید ، اما غلاف ها را در جای خود بگذارید. ساقه ها را به صورت قائم و در یک مکان خشک و هوا قرار دهید. پس از خشک شدن ، غلاف ها سال ها رنگ و شکل خود را حفظ می کنند. اگر در امتداد رگهای غلاف ها برش دهید ، آنها با خشک شدن به شکل های جالب در می آیند.
منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) فانوس چینی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) فانوس چینی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) فانوس چینی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .