0

کود مناسب گیاه شیرین بیان سا ، شیرساز چیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه شیرین بیان سا ، شیرساز را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه شیرین بیان سا ، شیرساز:

ساقه به طول 40_90 سانتیمتر منشعب بی کرک یا کرک مویی فشرده تنک گوشواره ها به طول 5_10 میلیمترپیکانی نوک تیز  برگها به طول5_20 سانتیمتر شانه ایفرد برگچه ها5_10 جفتی سرنیزه ای باریک به طول10_40به عرض 10_15میلیمتر با دو انتهای باریک شده با راس منقارک دار با دمبرگچه های به طول0/5 میلیمتر خوشه ها به طول 8_27 میلیمتر انبوه پرگلدمگل اذین از برگ حمایت کننده ان بلندتر دمگلها با کاسه گل مساوی برگه ها خطی باریک نخی شکل به دکگل میرسد کاسه گل به طول 4_5میلیمتر دندانه ها نخی شکل درفشی از لوله بلندتر درفش به طول حدود 10 میلیمتر بالها مستطیل _گوشک دار ناو نوک کند تقریبا مساوی بال نیام پایک دار به طول 20_40به عرض 2/5_3 میلیمتر دیواره میانی دار دانه ها به طول 3 به عرض 1/5 میلیمتر کلیوی شکل قهوه ای شونده صاف و کدر

پراکندگی جهانی :

جن.ب و مرکز اروپا . جنوب غرب اسیا و پاکستان

پرامندگی جغرافیایی درایران :

احتمالا جنگلهای ارسباران ( کاشته شده در باغ گیاهشناسی ملی ایران )

مصارف و کاربردها :

اندام های گیاه به طور کامل مصرف میشوند  و خواص درمانی ضد دیابت  شیر افزا

مدر دافع کرم و ضدصرع دارد وبرای درمان دیابت و کمی شیر مصرف میشود

امروزه این گیاه اصولا به عنوان ضد دیابت مصرف می شود و قدرت ان را دارد که قند خون را پایین بیاورد جایگزین معالج های مرسوم نیست اما میتوان ار ان برای درمان دیابت در مراحال اولیه بصورت دم کرده استفاده کرد گیاه قدرت افزایش شیر در پستان را داردو مدری مفید است

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه شیرین بیان سا ، شیرساز:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ماکرو) گیاه شیرین بیان سا ، شیرساز:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی پتاس بالا ) گیاه شیرین بیان سا ، شیرساز:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .