3

کود مناسب گیاه شمعدانی عطری را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گیاه شمعدانی عطری و نحوه کود دهی شمعدانی عطری را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گیاه شمعدانی عطری را شرح دهید ؟

گیاهان شمعدانی معطر در هر خانه یا باغی یک لذت حسی هستند. برگهای متنوع و بافتی آنها ، رنگهای روشن گلهایشان ، روغنهای معطر تولید شده و عطر و طعمی که می توانند به غذا و نوشیدنی اضافه کنند ، هر پنج حس ما را مجذوب خود می کند. چند مورد دیگر از وسایل اضافه شده باغ ، چنان مشت در یک گیاه کوچک قرار می دهند؟
درباره شمعدانی های معطر
گیاهان شمعدانی معطر مانند پسر عموهای همخانه خود ، گیاه شمعدانی با عطر و بوی کاملاً واقعی نیستند ، اما از اعضای  سرده Pelargonium هستند و به عنوان گیاهان چند ساله حساس به حساب می آیند. در اکثر مناطق اروپا و ایالات متحده به عنوان یکساله رفتار می شود و از زیبایی آنها در سراسر جهان قدردانی می شود. این یک امتیاز اضافی است که رشد آنها بسیار آسان است! شمعدانی های معطر در اصل در آفریقا پیدا شدند و توسط کاوشگران اولیه به هلند برگردانده شدند. از هلند ، گیاه محبوب در دهه 1600 به انگلستان مهاجرت کرد. آنها به ویژه در دوران ویکتوریا وقتی برگهای معطر به کاسه انگشتان اضافه می شدند برای میهمانان مورد علاقه قرار می گرفتند تا هنگام شام دست های خود را بین دوره ها بشویند. از آن گیاهان اصلی آفریقایی ، باغبانان باغ گیاهان علف شمعدانی متنوعی را تولید می کنند که امروزه از آنها لذت می بریم. در حال حاضر بیش از صد نوع با برگهای مختلف شکل و بافت ، رنگ گل و رایحه وجود دارد. اگر با رشد شمعدانی های معطر آشنا هستید ، می دانید که این انواع ابتدا از نظر رایحه دسته بندی می شوند. نعنا ، گلاب ، مرکبات و شکلات – بله ، این شکلات بدون کالری است – از رایحه های رایج موجود هستند. برگ های شمعدانی معطر از محدوده هموار به نازک برش و توری و از سبز خاکستری تا تیره دامنه را اجرا می کنند. گلهای ریز آنها از سفید تا سایه های یاس بنفش و صورتی تا قرمز متغیر است ، که اغلب ترکیبی از رنگ ها هستند.

نکاتی برای رشد شمعدانی معطر

مراقبت از شمعدانی بسیار معطر است. می توانید آنها را در گلدان ، داخل یا داخل خانه یا داخل زمین پرورش دهید. آنها مقدار زیادی از آفتاب را ترجیح می دهند ، اما ممکن است هنگامی که خورشید در شدیدترین حالت خود قرار دارد ، به برخی از محافظت ها نیاز داشته باشند. آنها در مورد نوع خاک سرگرم کننده نیستند ، هرچند که پای خیس را دوست ندارند. در حالی که به طور فعال رشد می کنند ، آنها را به آرامی و کم باروری کنید. بزرگترین عیب شمعدانی معطر این است که آنها تمایل به لگ شدن دارند و برای تقویت بوش نیاز به اصلاح دارند. لقاح بیش از حد فقط این مشکل را افزایش می دهد. هرچند آن اصلاحات را دور نریزید. شما می توانید به راحتی گیاه شمعدانی معطر را از قلمه ها بکارید تا گیاهان قدیمی را جایگزین کنید یا به دوستان خود هدیه دهید. ممکن است بخواهید در یک پیاده رو یا مسیر با گیاهانی که از قلمه هایتان رشد کرده اند خط بکشید. چه در ظروف و چه در زمین ، شمعدانی های معطر را در جایی که لمس می شوند ، رشد دهید زیرا برگ ها باید مسواک بزنند یا خرد شوند تا روغن های معطر آزاد شود. قبل از اولین یخبندان پاییز ، گیاهان خود را حفر کنید تا به داخل خانه بیاورید یا برای رشد زمستان قلمه بگیرید . شمعدانی های معطر در داخل خانه با همان شرایط بیرون عمل می کنند. آنها را در پنجره آفتابی نگه دارید ، مرتب آبیاری کنید و کود بسیار کمی دهید. مراقبت از شمعدانی معطر در داخل خانه و خارج از خانه بسیار آسان است ، جای تعجب است که هر باغبان حداقل یک مالک ندارد. آنها گیاه پاسیو یا بالکن عالی هستند. آنها نه تنها برگهای معطر ، گلهای دوست داشتنی و رایحه های نفیس ارائه می دهند. آنها خوراکی هستند! از برگها می توان برای طعم دادن به چای ها ، ژله ها یا کالاهای پخته شده استفاده کرد و رایحه درمانی برای گرفتن آن رایگان است. بنابراین هرگز مهم نیست که گل رز. گل شمعدانی معطر را متوقف کرده و بو کنید.
منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) شمعدانی عطری :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) شمعدانی عطری :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) شمعدانی عطری :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .