3

کود مناسب گیاه زعفران زینتی را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه زعفران زینتی را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گیاه زعفران زینتی را شرح دهید ؟

همه ما با گل های کروکوس آشنا هستیم ، آن دسته از موارد دلخواه و مورد علاقه اوایل بهار که با نگین های نگین درخشان روی زمین قرار دارند. با این حال ، شما همچنین می توانید کمتر آشنا ، گل پاییز گل شکوفه بکارید تا جرقه درخشانی را به باغ پس از پایان شکوفه زدن بیشتر گیاهان برای فصل تغییر دهید.
انواع گیاهان Crocus
برای بیشتر باغبانان ، انتخاب انواع گیاهان کروکوس از میان مجموعه های مختلف انتخاب دشوارترین چیز در مورد پرورش کروکوس است – و همچنین سرگرم کننده ترین. طبق گفته های دانشگاه کالیفرنیا ، باغبان ها می توانند تقریباً 50 نوع مختلف پیاز کروکوس در رنگ های مختلف از سفید یا صورتی کمرنگ و اسطوخودوس تا سایه های شدید آبی بنفش ، بنفش ، نارنجی ، صورتی یا روبی را انتخاب کنند. گونه های کروکوس شکوفا شده بهاری عبارتند از: Crocus هلندی ( C. vernus ). این گونه سخت ترین کروکوس از همه است و تقریباً در همه جا در دسترس است. این رنگ در رنگین کمان رنگی وجود دارد که اغلب با رگه های متضاد یا لکه مشخص می شود. Crocus اسکاتلندی ( C. bifloris ) ، یک گل سفید و نمایشی با گلبرگهای راه راه بنفش و گلوی زرد است. برچسب را با دقت بخوانید. برخی اشکال اشکال Crocus اسکاتلندی در پاییز شکوفا می شود. کروکوس اولیه ( C. tommasinianus ). به زودی بعد از اول هر سال برای رنگ ، این گونه کروکوس را در نظر بگیرید. این تنوع کوچک که اغلب به عنوان “تامی” شناخته می شود ، شکوفه های مایل به آبی مایل به آبی نقره ای را به شکل ستاره نشان می دهد. Golden Crocus ( C. chrysanthus ) یک نوع لذت بخش با شکوفه هایی با رایحه شیرین و زرد نارنجی است. هیبریدها در بسیاری از رنگ ها وجود دارند از جمله سفید خالص ، آبی کمرنگ ، زرد کمرنگ ، سفید با لبه های بنفش یا آبی با مراکز زرد.
پاییز شکوفه Crocus
برخی از رایج ترین انواع کروکوس برای گل های پاییزی و اوایل زمستان عبارتند از: زعفران کروکوس ( C. sativus ) شکوفه ای پاییزی است که شکوفه های یاس بنفش را با کلاله ای به رنگ قرمز نارنجی و غنی از زعفران تولید می کند. به عنوان یک جایزه اضافی ، می توانید به محض باز شدن شکوفه ، کلاله را از بین ببرید ، سپس آنها را برای چند روز خشک کنید و از زعفران برای ادویه جوشیدن پا و سایر ظروف استفاده کنید. پارچه طلا ( C. angustifolius ) شکوفه ای محبوب در اوایل زمستان است که گل هایی به شکل ستاره ای ، طلایی و نارنجی با یک نوار قهوه ای عمیق در مرکز هر گلبرگ تولید می کند. C. pulchellus شکوفه های یاس بنفش کم رنگی تولید می کند که هر کدام دارای گلو زرد و رگه هایی متضاد از بنفش عمیق است. کروکوس بیبرشتاین ( C. speciosus ). با شکوفه های پر زرق و برق ، بنفش و مایل به آبی ، این احتمالاً پر زرق و برق ترین تمساح گل پاییز است. این گونه که به سرعت افزایش می یابد ، به رنگهای بنفش و اسطوخودوس نیز موجود است.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه زعفران زینتی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه زعفران زینتی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه زعفران زینتی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .