3

کود مناسب گیاه زعفران بهاره  را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه زعفران بهاره  را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه زعفران بهاره  را شرح دهید ؟

پیازهای کروکوس پاییزی که علاوه بر جذابیت تخت گل پاییزی شما ، هنگامی که بیشتر باغ برای چرت طولانی زمستانی خود آماده می شود ، رنگ منحصر به فردی می بخشد. بیایید در مورد رشد کروکوس پاییزه بیشتر بدانیم.
کروکوس پاییزی چیست؟
زعفران کروکوس یا علفزار پاییزی یکی از اعضای خانواده سوسن (Liliaceae) است ، البته نباید با شکل ظاهری آن ، کروکوس بهاره گل که یکی از اعضای خانواده زنبق (Iridaceae) است اشتباه گرفته شود. با سلام از اروپا ، شمال آفریقا و آسیا ، کروکوس پاییزی یکی از گونه های حدود 70 تیره در تیره Colchicum است . این Colchicum دارای چرخه زندگی نسبتاً غیرمعمولی است به این دلیل که گلهای رنگارنگ همانطور که از نامش مشخص است در اوایل پاییز ظاهر می شوند. تمام قسمت های گیاهان کروکوس پاییزی سمی هستند و علائم ناشی از بلع شبیه علائم مسمومیت با آرسنیک است. این علائم در طی دو تا پنج ساعت به دلیل کلشی سین آلکالوئید موجود در پیازهای تمساح پاییزی بروز می کند.
تاریخچه گیاهان کروکوس پاییزی
کروکوس پاییزه به عنوان یک سم سابقه طولانی دارد. شناخته شده بود که بردگان یونانی این گیاه را خورده اند تا بیمار شوند و حتی خودکشی کنند. علاوه بر استفاده از آن به عنوان سم ، از پیازهای تمساح پاییزی مدتهاست که برای اهداف دارویی نیز استفاده می شود. این گیاه در پاپیروس ابرز ذکر شده است ، قدیمی ترین متن پزشکی شناخته شده ، که توسط مصریان در حدود سال 1550 قبل از میلاد تهیه شده است. سی و پنج قرن بعد ، ما هنوز آن را در داروخانه های مدرن پیدا می کنیم ، یکی از تنها 18 گیاهی که دارای سابقه ارزش دارویی است مدت زمان طولانی امروزه از سموم آلکالوئید ، کلشی سین ها ، برای درمان نقرس حاد ، التهاب دردناک مفاصل استفاده می شود. همچنین استفاده از کالشی سین ها در ایجاد ارقام جدید گیاهی با قطع روند تقسیم سلولی و در نتیجه ایجاد پلی پلوئیدها مفید بوده است و گونه های جدید را قادر می سازد تا اطلاعات ژنتیکی گیاه مادر را حفظ کنند.

Crocus در حال رشد پاییز

البته ، هنگام کاشت کروکوس پاییزی در باغ ، خواص دارویی آن مطلوب نیست بلکه شکوفه های لذت بخش است. شکوفه های رنگارنگ کروکوس پاییزی در ابتدا از زمین و بدون هیچ گونه شاخ و برگ همراه به وجود می آیند. با دوام کوتاه ، طی دو یا سه هفته کمرنگ می شوند و سپس تا بهار بعدی خاموش می مانند ، در این زمان سه تا هشت و یک برگ برگ ظاهر می شود و تا اوایل تابستان باقی می ماند. در ماه سپتامبر ، کروکوس پاییزی از خواب زمستانی خارج می شود تا بار دیگر در گل و خوار گل و شکوفه شکوفا شود. کروکوس پاییزه از یک بنه ایجاد می شود ، که باید در اواخر تابستان یا اوایل پاییز ، دو تا چهار اینچ در زیر سطح خاک کاشته شود. گل های گیاه تمساح پاییزی ظریف هستند و باید از آنها محافظت شود ، بنابراین آنها را در زیر گیاهان کم رشد یا حتی در میان چمن قرار دهید. کروکوس پاییزی در یک مکان گسترده از آفتاب کامل تا سایه جزئی رشد می کند. پس از کاشت ، تا مراقبت از کروکوس پاییز به مقدار بسیار کمی نیاز است. اگرچه ممکن است در شرایط خشک به مقداری آب نیاز داشته باشند ، اما در اصل بدون نگهداری هستند. اگر کروکوس پاییزی شما در میان چمن ها کاشته شده است ، اجازه دهید شاخ و برگ قبل از چمن زنی دوباره از بین برود.
انواع گیاهان کروکوس پاییزی
برخی از ارقام کروکوس پاییزی که باید به جستجوی آنها بپردازید ، C. agrippinum به رنگ قرمز بنفش و شکوفه های گل لاله C. speciosum است که از ابتدا کرم رنگ هستند و به تدریج در رنگ های بنفش گلگون خود تیره می شوند. ارقام دیگر قابل توجه عبارتند از: گل بنفشه “ملکه پاییز” ‘غول پیکر’ با شکوفه های سفید و بنفش ‘Waterlily’ با گلبرگ های دوتایی یاس بنفش منحصر به فرد “Lilac Wonder” با شکوفه های صورتی یاسی بنفش بنفش “ملکه بنفش” با یک مرکز سفید بنفش شکوفا “فتح” گیاهان کروکوس پاییزی که کمتر از شکوفه های پاییزی استفاده می شوند ، افزودنی فوق العاده به مجموعه معمول گل های داوودی و گیاهان شیرین است که در آخرین فصل رشد توسط باغداران مورد علاقه قرار می گیرند.
منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه زعفران بهاره  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه زعفران بهاره  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه زعفران بهاره  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .