3

کود مناسب گیاه رودودندرون پانیکوم  را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه رودودندرون پانیکوم  را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه رودودندرون پانیکوم  را شرح دهید ؟

Rhododendron ponticum ، وقتی وحشی می شود ، آفتاب را مسدود می کند ، گیاهان دیگر را دود می کند ، برای حیات وحش سمی است و می تواند باعث مرگ ناگهانی بلوط شود. ریشه کن کردن آن نیز بسیار دشوار است

hododendrons اکنون در یک منظره باشکوه بهاری گل می دهند – اما آنها اراذل و اوباش هستند ، به برخی از بهترین و با ارزش ترین حومه کشور ما حمله می کنند که تأثیرات فاجعه باری بر گیاهان و حیوانات وحشی دارد. Rhododendron ponticum اولین بار ، احتمالاً از اسپانیا یا پرتغال ، در حدود سال 1763 برای باغ های گیاه شناسی به انگلیس آورده شد و در زمین های بزرگ به عنوان پوشش پرندگان شکاری استفاده شد. اما بوته از کنترل خارج شده و خسارت زیادی به بسیاری از مناطق جنگلی بومی ، کوهستان ها و سایر مکان های وحشی مانند پارک ملی Snowdonia وارد کرده است. گزارش کمیسیون جنگلداری نشان می دهد که این گیاه اکنون 98،700 هکتار مساحت دارد که تقریباً 3/3 درصد از کل جنگل های انگلیس است و اسکاتلند به ویژه تحت تأثیر 53000 هکتار قرار گرفته است.

رودودندرون به بوته های عظیمی با پوشش گیاهی ضخیم تبدیل می شود که نور خورشید را مسدود کرده و اکثر گیاهان وحشی درختان دیگر را از بین می برد و از رشد یا بازسازی آنها جلوگیری می کند. برگهای آن برای حیوانات سمی است و حیوانات وحشی را از کرم خاکی تا پرندگان دفع می کند. بسیاری از بوته ها به بیماری درختان بسیار خطرناک موسوم به مرگ ناگهانی بلوط آلوده شده اند که انواع بسیاری از درختان و بوته ها را تهدید می کند. شیوع این بیماری در انگلیس ، به ویژه در درختان کاج ، اغلب با رودودندرون پونتیکوم مرتبط بوده است.

هر گیاه می تواند هر ساله یک میلیون یا بیشتر دانه ریز تولید کند که در باد پخش می شود و همچنین با شاخه های انبوهی از شاخه های ریشه دار در زمین گسترش می یابد. از بین بردن این گیاه با حفر یا استفاده از علف کش بسیار دشوار است . پارک ملی Snowdonia و چندین منطقه حساس دیگر تلاش کرده اند تا رودودندرون متجاوز را که صدها نفر در طی سالیان طولانی در حفر گیاه کار کرده اند ، از بین ببرند. ریشه کنی آن گران ، وقت گیر و سالها به طول می انجامد.

منبع : www.theguardian.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه رودودندرون پانیکوم :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه رودودندرون پانیکوم :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه رودودندرون پانیکوم :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .