1

کود مناسب گیاه رنگین زرد چیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه رنگین زرد را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه رنگین زرد :

درختچه ای کوتاه یا متوسط به ارتفاع 20 _150 سانتیمتر منشعب بدون کرک یا با کرکهای بلند و جدا کرکهای تار ابریشمی برگها به طول 8_40 به عرض 5_12میلیمتر ساده رگبرگدار بیضوی یا سرنیزه ای یا واژ سرنیزه ای . گوشواره ها کوچک درفشی برگه ها برگی گلها با برگه های محوری منفرد در گل اذین خوشه ای ساده یا مرکب دمگلها به طول 1_2میلیمتر دندانه های کاسه گل به طول تقریبا کوتاهتر از قاعده سرنیزه ای درفشی جام گل بدون کرک درفش به طول 9_12میلیمتر تخم مرغی پهن نیام مستطیلی باریک پردانه

پراکندگی جهانی :

ایران . اروپای مرکزی و جنوبی . آناتولی . قفقاز و افغانستان

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

آذربایجان .قره داغ

مصارف و کاربردها : از گلهای ان به عنوان مدر و مسهل و از برگ و دانه اش به عنوان مسهل استفاده می شده است دانه ان اثر مسهل و قی آور دارد و سمی است و در مصرف ان باید احتیاط کرد سرشاخه ها برگها و ساقه های گلدار گیاه مسهل معرق مدر قی آور محرک و تنگکننده عروق هستند گاهی دانه های ان نیز به همین منظور مصرف می شود وآنها را نباید بیش از 12 ماه نگهداری کرد زیرا مواد موثره خود را از دست می دهند پودر دانه های ان مانند یک مسهل ملایم عمل میکند و از ان می توان مشمع برای اندام های شکسته تهیه کرد جوشانده گیاه کامل برای درمان تجمع مایع در بدن روماتیسم و نقرس بکار می رود داروی خانگیار شاخه های جوان ان تهیه میشودو برای درمان روماتیسم مصرف میشود . امروزه وجود این گونه گیاهی نادر در ایران محرز نیست  وبهمین دلیل در طب سنتی این سرزمین جایگاه خاصی ندارد

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه رنگین زرد :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ماکرو) گیاه رنگین زرد :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی پتاس بالا ) گیاه رنگین زرد :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

پاسخ ویرایش شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .