3

کود مناسب گیاه دیپلاندیا را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه دیپلاندیا  را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

نحوه نگهداری گیاه دیپلاندیا  را توضیح دهید 

Dipladenia یک گیاه گرمسیری Vining را شبیه به Mandevilla . بسیاری از باغداران ، انگور دیپلادنیا را از قلمه ها می کارند ، یا برای تزیین یک تخت باغ یا پاسیو یا برای رشد در گلدان به عنوان یک گیاه خانگی آویز . اگر به ریشه زایی گیاهان Dipladenia علاقه دارید ادامه مطلب را بخوانید و ما به شما می گوییم که دقیقاً چگونه این کار را انجام دهید.

نحوه ریشه زدن قلمه های دیپلادنیا

اگرچه شروع برخی گیاهان از قلمه کاری دشوار است ، اما ریشه زایی این گیاهان آسان است. گیاهان به سرعت و با اطمینان از قلمه ریشه می زنند به شرطی که روش مناسبی برای تکثیر قلمه Dipladenia را بدانید. اولین قدم آماده سازی ظروف قلمه زدن است. شما باید خاک گلدان را مخلوط کنید که رطوبت را حفظ می کند اما همچنین زهکشی عالی را نیز فراهم می کند. مخلوط مساوی از پرلیت ، پیت ماس و شن و ماسه به خوبی کار می کند. این مخلوط را درون گلدان های کوچک بسته بندی کنید و هوای محبوس شده را خارج کنید. برای شروع ریشه زایی گیاهان ، گلدان ها را در فضای خنک قرار داده و در مخلوط مخلوط سوراخ های نسبتاً عمیق فرو کنید. سپس بیرون بروید و قلمه های خود را بگیرید. از پوشیدن دستکش باغبانی مراقبت کنید ، زیرا این شیره می تواند پوست شما را تحریک کند. قلمه های 6 اینچی (15 سانتی متر) از یک انگور سالم بردارید ، ساقه هایی را انتخاب کنید که برگهای زیادی در انتهای آن قرار دارند. برشها را با زاویه 45 درجه انجام دهید ، سپس تمام برگهای نیمه پایینی هر برش را جدا کنید. انتهای بریده شده را به پودر ریشه آغشته کنید و در هر گلدان آماده یک قلمه وارد کنید. گلدان ها را با استفاده از تشک گرمایی به یک مکان گرم و روشن منتقل کنید تا درجه حرارت 60 درجه فارنهایت (16 درجه سانتیگراد) در شب و 75 درجه فارنهایت (24 درجه سانتیگراد) در روز حفظ شود. با غبارآلودگی شاخ و برگ ، آبیاری هنگام خشک شدن خاک و پوشاندن گلدان ها با کیسه های پلاستیکی ، رطوبت را بالا نگه دارید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه دیپلاندیا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه دیپلاندیا  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه دیپلاندیا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .