0

کود مناسب گیاه دغدغک درختی چیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه دغدغک درختی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه دغدغک درختی چیست و چه خاصیتی دارد؟

شکل ظاهری دغدغک درختی

درختچه ای به ارتفاع 4 متر.شاخه چه های جوان کرکدار.برگچه ها 9-13 تایی،بیضوی تا واژتخم مرغی ،به طول 1/5 -3 سانتیمتر،معمولا نوک چالدار و نوک دار،با سطح فوقانی سبز روشن،سطح تحتانی کمی کرکی و کم رنگتر ،غشایی،بارگبرگهای  بخوبی مشخص.گلها به طول 2 سانتیمتر،زرد روشن ،درفش با لکه قرمز،در خوشه های 6-8 گلی.دمگل آذین به طول 2-4 سانتیمتر،دمگل به طول حدود 1 سانتیمتر،تخمدان کمی کرکدار.میوه بی کرک شونده ،،مایل به سبز یا در قاعده کمی مایل به قرمز ،به طول 6-8 سانتیمتر.

پراکندگی جهانی :جنوب اروپا و شمال افریقا.

پراکندگی جغرافیایی در ایران:بصورت کاشته شده در باغ گیاه شناسی ملی ایران دیده می شود.

مصارف و کاربردها:برگها و نیام آنها مصرف می شود و اثر درمانی ملین و صفرا آور دارد و در موارد یبوست مصرف می شود.برگچه های این درختچه اثر ملین ،مسهل، مدر و تصفیه کننده خون دارد.دانه اش قی آور و در مصرف زیاد مسمومیت آفرین است.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه دغدغک:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه دغدغک:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه دغدغک:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .