2

کود مناسب گیاه داوودی را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه داوودی را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گیاه داوودی را شرح دهید ؟

گل های داوودی گیاهان علفی هستند ، اما مادران یک ساله هستند یا چند ساله؟ جواب هر دو است. گونه های مختلفی از گل داوودی وجود دارد که بعضی از آنها سخت تر از بقیه هستند. نوع چند ساله آن را معمولاً مادر مقاوم می نامند. اینکه گل داوودی شما بعد از زمستان باز خواهد گشت به نوع شما بستگی دارد. اگر مطمئن نیستید که کدام یک را خریداری کرده اید ، بهترین چیز این است که صبر کنید تا بهار سال آینده و ببینید آیا برگ های تازه کننده از خاک جمع شده اند یا خیر.

حقایقی درباره گل های داوودی

گل داودی از اوایل قرن پانزدهم قبل از میلاد در چین کشت می شد. از گیاهان به عنوان گیاهان استفاده می شد و ریشه ها و برگ ها خورده می شدند. این گیاه چندین قرن بعد به ژاپن مهاجرت کرد و در آب و هوای معتدل آسیا رونق گرفت. امروزه این گیاه یک گیاه معمولی باغ دیدنی و هدیه ای است. یکی از اطلاعات جذاب گل داوودی این است که شهرت مطلوب آن در ایالات متحده به برخی از کشورهای اروپایی که به عنوان گل مرگ معروف است ترجمه نمی شود. به جای دادن گل داودی برای موارد خاص ، آنها را روی گورها می گذارند. گلهای داوودی بسیار زیادی دارند که به سیستم طبقه بندی خاصی نیاز دارند. این بر اساس یکی از منحصر به فردترین واقعیت ها در مورد گل های داودی است. گلبرگهای این گیاه در واقع گلچه ای با هر دو قسمت جنسی است. گلدانهای پرتوی و دیسکی وجود دارد و سیستم طبقه بندی به نوع گلدان و همچنین رشد بستگی دارد.
گل داوودی سالانه
اگر خیلی مقرون به صرفه نیستید و فقط از مادران خود برای رنگ فصلی استفاده می کنید ، ممکن است برای شما مهم نباشد گیاهان یک ساله هستند یا چند ساله. با این حال ، به نظر می رسد شرم آور است که بگذاریم چیزی خیلی زیبا بمیرد ، و گیاهان چند ساله به راحتی رشد می کنند و فقط فصل به فصل ادامه می دهند. شکل گل چند ساله و پاییزی آن Chrysanthemum x morifolium و رقم سالانه آن Chrysanthemum multicaule است . اگر گیاه شما بدون شناسائی آمد ، توجه داشته باشید که برگهای گیاهان یکساله نازک تر و بند دار هستند که به اندازه گیاهان چند ساله دندانه دار نیستند ، این برگها پهن و عمیق بریده هستند. همچنین ، مادران باغی تمایل دارند که گل های کوچکتر از انواع گلدان های سالانه داشته باشند. خارج از این واقعیت که یک گیاه می میرد در حالی که گیاه دیگر می تواند ادامه یابد ، اگر شما به دنبال رنگ پاییزی یکبار مصرف هستید ، مسئله گل داوودی یک ساله و چند ساله اهمیتی ندارد.

نگه داشتن مادران چند ساله

حتی یک داوودی دائمی و مقاوم برای زنده ماندن در هوای سخت زمستان به کمی TLC نیاز دارد. گیاهان گلدانی را می توان پس از اتمام شکوفه زدگی در سرزمین خوب کار و با زهکشی مناسب نصب کرد. می توانید ساقه ها را در اواخر پاییز به فاصله 2 اینچ (5 سانتی متر) از زمین برش دهید یا آنها را تا اوایل بهار بگذارید. مادران باغی در مناطق 5 تا 9 وزارت کشاورزی ایالات متحده مقاوم هستند ، اما از یک پتوی مالچ در مناطق خنک تر بهره مند می شوند. از جمع شدن مالچ در اطراف ساقه ها خودداری کنید ، زیرا ممکن است باعث پوسیدگی شود. برای ارتقا. گیاهان سالم هر چند سال یکبار مادران خود را تقسیم کنید. گیاهان را از اوایل بهار تا اواسط ژوئیه هر 2 هفته یکبار برگردانید تا گیاهان جمع و جورتر و فشرده با پوششی متراکم از گلهای دیدنی باشد. به طور منظم آبیاری کنید و در ماه جولای کود دهید. این گلهای آسان یکی از اسبهای کار باغ است و تقریباً در باغهای هر منطقه عملکرد مطلوبی خواهد داشت.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه داوودی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه داوودی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه داوودی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .