0

کود مناسب گیاه خلر چیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه خلر را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه خلر:

گیاه یکساله تقریبا بی کرک ساقه به ارتفاع 20_50 سانتیمتر بالارونده با بالهای پهن با بالهای هم عرض ساقه گوشواره ها سرنیزه ای نوک دار از دمبرگ با باریک دار تقریبا کوتاهتر هم عرض ساقه تا 1/5 بندرت تقریبا 2بار پهن تر از ان برگهای میانی و فوقانی با محور اغلب منتهی به پیچک سه شاخه برگچه ها یک جفتی از نظر شکل وبزرگی متنوع کم وبیش سرنیزه ای پهن یا باریک گاهی خطی باریک به طول 20_90 به عرض 1/5_10 میلیمتر در پایین ساقه بحالت انبوه قرار گرفته خیلی کوچکتر دمگل اذین تک گل بندرت دوگلی اغلب با نصف برگ حائل مساوی بندرت بلندتر در زیر گل بنددار کاسه گلبه طول 7_10 میلیمتر دندانه های کاسه گل سرنیزه ای تقریبا مساوی ایستاده یا تقریبا گسترده از لوله اغلب2تا تقریبا 3 بار بلندتر جام گلبه طول 14 _20 میلیمتر درفش و بالها بحالت زنده ابی اسمانی ناو سفید بندرت کاملا بنفش شونده یا سفید  در حالت خشک ابی اسمانی _بنفش شونده چرک یا ارغوانی_ بنفش شونده بالها واژ تخم مرغی پهن نیام به طول 25_33 به عرض 9_12 میلیمتر بیضوی_مستطیلی به ظرافت مشبک سبز کلمی شونده با درز در بالا خمیده دو باله پهن با بالهایی به عرض 1_2 میلیمترخامه به طول5_6 میلیمتر دانه ها اغلب 3_4 تایی صاف به قطر 6_8 میلیمتر .

پراکندگی جهانی:

جنوب و مرکز اروپا شمال افریقا جنوب غرب اسیا اغلب کاشته شده  و تقریبا خودروی در بسیاری از نقاط معرفی شده.

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

بحالت خودروی و گاهی کاشته شده  در استانهای اذربایجان کرمانشاه اراک لرستان اصفهان فارس کرمان هرمزگان و سیستان دیده می شود

مصارف و کاربردها :

مصرف ان توسط انسان مضر است  وحتی ممکن است باعث فلج شود روغن ان مسهلی قوی و خطرناک است دانه های ان مولد مسمومیتی بنام خلر گرفتگی است

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه خلر:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ماکرو) گیاه خلر:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی پتاس بالا ) گیاه خلر:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .