0

کود مناسب گیاه خلر غده دارچیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه خلر غده دار را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه خلر غده دار :

گیاه بی کرک سبز ساقه زیر زمینی رونده غده دار ساقه  به ارتفاع 40 _70 سانتیمتر افتان بالا رونده بدون بال گوشواره ها نیمه پیکانی محور برگها منتهی به پیچک بلند برگچه ها کم وبیش به طول 20_30 به عرض 10_15 میلیمتریک جفت برگچه ای  سرنیزه ای نسبتا نوک کند یا نسبتا نوک تیز راس دار دمبرگ به طول 5_12 میلیمتر دمگل اذین از برگ حائل خیلی بلنمدتر گل اذین 3_7 گلی دمگل به طول 3_8 میلیمتر کاسه گل به طول 5_7  میلیمتر دندانه ها نامساوی فوقانی ها کوتاهتر تحتانی ها تقریبا هم اندازه لوله جام گل به طول 11_15 میلیمتر قرمز تیره نیام به  طول20_35 میلیمتر به عرض 4_6 میلیمتر مستطیلی _خطی  بی کرک با رگه های مشبک  دانه ها 3_6 تایی بطور غیر چشمگیر آبله روی

پراکندگی جهانی :

مرکز و جنوب اروپا  ناحیه مدیترانه ای جنوب غرب و مرکز اسیا سیبری

پراکندگی جغرافیایی درایران :

در ایران این گونه به حالت خودروی در اذربایجان غربی می روید

مصارف و کاربردها :

اندام مورد استفاده گیاه غده های متورم ان است که در عمق زیاد خاک قرار دارد این غده در بعضی از نقاط اروپا پس از ریخته شدن در اب نمک مصرف می شود  و مردم سیبری و ترکستان ان را میخورند مصرف زیاد ان نفاخ  و یبوست اور است در طب سنتی به منظور رفع شکم روش اسهالهای ساده بکار می رود

با توجه به پراکندگی محدود این گونه در ایران  جایگاهی در طب سنتی ایران برای ان تعریف نشده است . اشنایی با ان نیاز به تحقیق و تفحص دقیق دارد .

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه خلر غده دار :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ماکرو) گیاه خلر غده دار :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی پتاس بالا ) گیاه خلر غده دار :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .