0

کود مناسب گیاه خار خر  چیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه خار خر را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه خار خر:

گیاه چند ساله به ارتفاع 30_60 سانتیمتر با قاعده کم وبیش ضخیم شده ساقه با شاخه های سخت شکننده  سبز کم رنگ شاخه ها گسترده تا واگرا شاخه چه ها ممتد به خارهای سخت شکننده درنده به طول 20 _40 میلیمتر سراسر گیاه پوشیده  با کرکهای غده دار کوتاه تنک تا نسبتا انبوه کرکها بلند ساده گاهی اصولا روی ساقه مخلوط گوشواره ها  به طول 3_5 به عرض 2 میلیمتر مستطیلی نوک دار تقریبا کامل یا به کوتاهی دندانه دار دمبرگ ها مساوی گوشواره ها برگها 3 برگچه ای برگچه  انتهایی از بقیه بزرگتربه طول9_20 به عرض 4_6 (_10) میلیمتر برگچه های  همگی مستطیلی پهن یا باریک  در بخش بالایی دندانه اره ای تیز گلها اغلب منفرد محوری و در امتداد شاخه چه های خار دار به کوتاهی خوشه ای با برگچه های در قاعده قرار گرفته کم وبیش کوچکتر شده کاسه گل به طول5_6_7 میلیمتر دندانه ها از لوله 3_4 بار بلندتر سرنیزه ای نوک تیز 3 رگبرگی جام گل کاملا قرمز گلسرخی یا درفش قرمز گلسرخی بال ها و ناو سفید از کاسه 2 بار بلندتر  درفش به طول کم وبیش 9_12 میلیمتر تقریبا دایره ای یا تخم مرغی کم و بیش نوک دار از ناو کمی بلندتر بالها از ناو کوتاهتر واژ تخم مرغی مستطیلی دندانه ها بهم امده موتاه همگی مستطیلی نوک تیز مورب سیخک دار نیام به طول 6 (_8) به عرض4(_5) میلیمتر پوشیده از کرکهای غده دار و ساده  دانه ها به قطر حدود 2 میلیمتر کروی شاه بلوطی یا ارغوانی شونده قهوه ای و صاف .

پراکندگی جهانی : 

شبه جزیره بالکان و جنوب غرب اسیا

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

بصورت علف هرز در چمن زارها و دامنه های کوهستانی استانهای اذربایجان شرقی وغربی زنجان کردستان همدان کرمانشاه ایلام لرستان اصفهان چهارمحال کهکیلویه خوزستان فارس کرمان و تهران می روید

مصارف و کاربردها :

ریشه برگها و گلهای ان مصرف می شود گلها و برگهای ان خواص درمانی مدر مسکن مجاری ادرار معرق و قابض ریشه ان مدر صفراآور و تصفیه کننده خون دارد برگها گلها وریشه هایان برای درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا التهاب مثانه روماتیسم گلودرد و ریشه ان برای درمان احتقان کبد ویرقان بکار میرود گیاه برای درمان تورم دستگاه ادراری و سنگ کلیه بکار می رود

ریشه ان مدر است و از تشکیل سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می کند برای درمان موارد بسیاری از بیماریهای سیستم ادراری از جمله سنگها نقرس و التهاب مثانه ارزش قابل توجهی دارد برای احتباس مایع در بدن خارخر به عنوان درمان در یک دوره کوتاه بصورت دم کرده بهترین است

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه خار خر :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ماکرو) گیاه خار خر :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی پتاس بالا ) گیاه خار خر :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .