3

کود مناسب گیاه جیپس فلا ،ژیپسوفیلا را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه جیپس فلا ، ژیپسوفیلا را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه جیپس فلا ،ژیپسوفیلا را شرح دهید ؟

نفس کودک (Gyposophila paniculata) با فرم هوای خود و صدها گل ریز به رنگ سفید یا صورتی ، حاشیه باغ شما را با تضاد جالب گلهای بزرگتر و بوته های انبوه فراهم می کند. در اندازه استاندارد حدود 3 فوت قد و عرض و در انواع کوتوله حدود 1 تا 1 1/2 فوت قد می کشد. نفس کودک برای گلهای شاخه بریده و گل آرایی نیز عالی است. نفس کودک در مناطق مقاوم 3 تا 9 گیاه گیاه وزارت کشاورزی ایالات متحده به بهترین وجه رشد می کند. همچنین می تواند در برخی از مناطق کشور مهاجم باشد.
مراقبت و تغذیه

 1. نفس کودک را در محلی از باغ خود قرار دهید که روزانه حداقل شش ساعت آفتاب داشته باشد. گیاهان کوتوله در ظروفی که در مکان های آفتابی قرار گرفته اند به خوبی کار می کنند.
 2. نفس کودک را با خیساندن عمیق هر دو یا سه هفته یکبار آب کنید. گیاه خاک تا حدی خشک را تحمل می کند و در شرایط خشکسالی عملکرد خوبی دارد.
 3. خاک خود را با استفاده از کیت pH از نهالستان محلی خود آزمایش کنید تا ببینید خاک کمی قلیایی که نفس کودک ترجیح می دهد را تأمین می کند یا خیر. آهک اضافه کنید تا سطح اسیدی یا گوگرد کاهش یابد تا خاک اسیدی شود.
 4. نفس کودک را یک بار در ماه در فصل رشد بارور کنید. کودهای همه منظوره مقادیر مساوی نیتروژن ، فسفر و پتاسیم را که روی برچسب با نسبت هر عنصر مانند 10-10-10 نشان داده شده است ، فراهم می کنند.

ملاحظات خاص

 1. خوشه ها و ساقه های گل های خرج شده را بعد از شکوفه دادن به مجموعه ای از دو برگ قطع کنید تا شکوفه ها بیشتر در طول تابستان تشویق شود. گلها را که به آنها Deadheading نیز گفته می شود ، در هر نقطه از سال اما قبل از رفتن به بذر گلها قطع کنید.
 2. در اوایل بهار هنگامی که گیاه شما تازه شروع به رشد می کند ، شبکه ای را به زمین فشار دهید. این شبکه هنگام رشد از ساقه های هوای نفس کودک پشتیبانی می کند و شاخ و برگ جدید شبکه را مخفی می کند.
 3. ته و کناره های زمین را در اطراف نفس کودک با مش سیم 1/2 اینچی بچرخانید تا از ریشه گیاه در برابر گلها محافظت کند. اگر gophers به ​​گیاه شما صدمه جدی وارد کرد ، آن را در تختخواب برجسته ای قرار دهید که با مش سیم پوشانده شده است.
 4. برای محافظت از گیاه در برابر حلزونها و حلزون ها ، در اوایل بهار با رویش گیاه ، سدی از مس یا دیاتومه را دراز بکشید. به طور متناوب ، روزانه آفات را چیدن یا از طعمه هایی مانند آبجو یا حاوی فسفات آهن استفاده کنید.

موارد مورد نیاز :

 • شلنگ
 • کیت آزمایش خاک ، اختیاری
 • کود همه منظوره
 • آهک یا گوگرد ، اختیاری است
 • کلیپرز
 • شبکه گیر کردن
 • مش سیم 1/2 اینچ
 • لزون حلزون و حلزون

نکات :

نفس کشیدن کودک مخصوصاً در نمایشگرهای گل خشک در محیط داخلی خشک می شود. ساقه های خشک را در یک روز آفتابی جمع کنید ، برگ ها را بردارید و دسته ای از ساقه ها را به هم گره بزنید تا در حالی که روی چوب لباسی یا قفسه آویزان می شوند ، در هوا خشک شوند.

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه ژیپسوفیلا  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .

جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :

با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه ژیپسوفیلا  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه ژیپسوفیلا  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .