3

کود مناسب گیاه جکوبینا را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه جکوبینا را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه جکوبینا را شرح دهید ؟

شکل ظاهری جکوبینا

درختی به ارتفاع تا10-15 متر .با تاج تنک و نسبتا باز ،با پوست خشن،اصولا در جهت طولی شیاردار .شاخه های جوان کرکدار .برگها شانه ای فرد،محور برگها به طول 37-75 میلیمتر ،برگچه ها 3-5 تایی به طول 35-65 میلیمتر ،تخم مرغی پهن یا دایره ای ،نوک دار ،در حالت جوان کم و بیش کرکدار ،سرانجام اغلب کم و بیش کانلا بدون کرک شونده دمبرگچه به طول 5-8 میلیمتر.گوشواره ها به طول حدود 5 میلیمتر .گل آذین پانیکول محوری،متشکل از سنبله های فراوان کوتاه ،گلها بدون دمگل یا تقریبا بدون دمگل .برگه ها کوچک ،کرکدار،ریزان.کاسه گل به طول 5 میلیمتر ،با دندانه های از لوله کاسه کوتاهتر،نامساوی،مژه دار .جام گل سفید مایل به زرد.پرچمها 9 تایی ،یک دسته ای،لوله پرچمها در سمت بالایی تا حدودی شکافدار ،کیسه های بساک جورشکل .تخمدان کرکدار،2-4 تخمکی.نیام به طول 35-100 ،به عرض 7-13 میلیمتر،بدون کرک.دانه ها تخت شده .

پراکندگی جهانی :جنوب شرق ایران،افغانستان ،پاکستان و هندوستان.

پراکندگی جغرافیایی در ایران :خوزستان:لالی و سردشت،اهواز:کاشته شده-بوشهر:بندر طاهری:جم-هرمزگان:بشاگرد،میناب ،سندرک،سیاهو-بلوچستان:تنگه سرحه،هامون جازموریان،مختار آباد،گس پرده،سرباز،کنار بست غرب کوهک-کرمان:جیرفت،کوهای جبال بارز.

مصارف و کاربردها :پوست و چوب گیاه طعمی تلخ و اثر مقوی نیروی جنسی ،سقط کننده جنین ،خلط آور ضدکرم و اشتها آور دارد .استفراغ را برطرف و در بیماریهای پوستی ،سوءهضم و اسهال خونی اثر مفید دارد.

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه جک:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ( ماکرو) گیاه جک:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی ( پتاس بالا ) گیاه جک:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .