3

کود مناسب گیاه تنباکو زینتی را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه تنباکو زینتی را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه تنباکو زینتی را شرح دهید ؟

توتون گلدار ( Nicotiana alata ) یک گیاه زینتی زیباست که می تواند به باغ رنگ و رایحه ببخشد . این گیاه دارای شاخ و برگهای فازی ، چسبناک و ساقه های گل است که با دسته های شکوفه تزئین شده است. در تابستان و پاییز ظاهر می شود ، گلهای اکثر انواع در اواخر بعد از ظهر تا عصر باز می شوند و هوا را با رایحه شیرین قوی خود پر می کنند. توتون گلدار خیلی سریع رشد می کند و باید در بهار بعد از آخرین سرما زدگی منطقه شما کاشته شود.
چگونه می توان دخانیات گلدار را پرورش داد

این گیاهان برای رشد به هوای گرم و خاک گرم نیاز دارند. خاک بهاره سرد و مرطوب می تواند باعث پوسیدگی ریشه و سایر بیماری ها شود. بنابراین حداقل تا دو هفته بعد از متوسط ​​آخرین تاریخ سرما برای کاشت صبر کنید و یک مکان کاشت انتخاب کنید که آفتاب زیادی داشته باشد.

تنها هرس لازم برای تنباکوهای گلدار ، مرگ سر (از بین بردن گلهای مصرف شده) است که باعث تحریک گلدهی اضافی می شود. اگر می خواهید گیاه برای سال بعد خود بذر شود ، نزدیک به پایان فصل اقدام به کاهش مرز مرگ کنید.

سبک

توتون گلدار خود را در سایه آفتاب کامل بکارید. حداقل شش ساعت نور خورشید در بیشتر روزها به طور کلی ایده آل است.

خاک

توتون گلدار می تواند چندین نوع خاک را تحمل کند ، به شرطی که زهکشی مناسبی داشته باشد. خاکی را که از نظر مواد آلی غنی باشد ترجیح می دهد.

اب

این گیاه خاک مرطوب مداوم را دوست دارد ، بنابراین هر زمان که اینچ بالا خشک شد ، آبیاری کنید. گیاهان تاسیس شده می توانند شرایط خشکسالی را برای مدت کوتاه تحمل کنند.

دما و رطوبت

دخانیات گلدار دمای متوسطی را دوست دارد و از نظر رطوبت زیاد هوشیار نیست. در گرمای شدید مبارزه می کند و تسلیم دمای هوا می شود. گرچه این گیاه به صورت سالانه در بیشتر مکان ها رشد می کند (پس از یک فصل رشد می تواند بمیرد) ، اما می تواند سال به سال به صورت همیشگی در مناطق مقاومت USDA 10 و 11 برگردد . اگر در خارج از مناطق مقاومت آن زندگی می کنید و سعی در آن را به صورت دائمی رشد دهید ، مطمئن شوید که گیاهان خود را قبل از سرد شدن هوا با مالچ بپوشانید. در آب و هوای بسیار گرم ، گیاهان خود را از آفتاب گرم بعد از ظهر سایه بزنید.

کود

توتون گلدار خاک غنی را ترجیح می دهد ، که به او اجازه می دهد بهترین شکوفه را نشان دهد. بلافاصله پس از کاشت با یک کود آلی متعادل تغذیه کنید. سپس ، هر ماه در طول فصل رشد ، که از اوایل تابستان تا اولین سرما در پاییز ادامه دارد ، به طور ماهانه تغذیه کنید.

توتون و تنباکو

تنباکوهای گلدار به طور معمول از بذر تکثیر می شوند و می توان به راحتی اجازه داد که در باغ بذر خود را بچرخانیم. اگر می خواهید بذرها را پس انداز کنید ، آنها را در اواخر زمستان یا اوایل بهار در گلدان های کوچک پر از مخلوط بذر شروع کنید. با 1/8 اینچ خاک بپوشانید ، و دانه ها را تا زمانی که جوانه بزنند گرم نگه دارید ، که معمولاً دو تا سه هفته طول می کشد. قبل از کاشت نهال در فضای باز مطمئن شوید که تمام خطر سرما از بین رفته است.

سمیت دخانیات گلدار

مانند انواع توتون و تنباکو ، توتون گلدار شامل نیکوتین است که می تواند برای همه حیوانات از جمله انسان سمی باشد. در مقادیر کافی می تواند باعث افزایش ضربان قلب ، استفراغ و حتی کما و مرگ شود. اگرچه این گیاه نیست که غالباً به طور تصادفی بلعیده می شود ، مگر با چرای حیوانات ، شما باید حیوانات خانگی و کودکان را از آن دور نگه دارید.

آفات و بیماری های شایع

سوسکهای کک و کرم شاخ توتون جدی ترین آفات گیاهان گلدار توتون هستند. شما می توانید آسیب سوسک کک را با وجود تعداد بیشماری سوراخ کوچک در شاخ و برگ تشخیص دهید. پوشش های ردیف شناور (ماده خاصی که روی گیاهان قرار داده شده است) می تواند از گیاهان جوان محافظت کند. گیاهان تاسیس شده به ندرت به میزان از دست دادن گیاه آسیب می رسانند. علاوه بر این ، زمین دیاتومه می تواند یک بازدارنده آلی موثر برای سوسک های کک باشد.

اگر به نظر می رسد گیاه توتون گلدار شما یک شبه شاخ و برگ خود را از دست داده است ، به دنبال کرم شاخ توتون باشید . کرم های سبز به اندازه انگشت شست در دم خود دارای خاردار هستند. این آفت یک پارادوکس برای باغبان به وجود می آورد: کاترپیلارها به صورت پروانه های مرغ مگس خوار بالغ می شوند که ممکن است بخواهید آنها را به گل های خود جذب کنید. اما اگر آسیب کاترپیلار آزار دهنده باشد ، می توانید آفات (با دستکش) را از گیاهان جدا کنید یا از Bacillus thuringiensis ، باکتری که به عنوان یک آفت کش طبیعی عمل می کند ، استفاده کنید.

بعلاوه ، این گیاهان مشکلات جدی زیادی در بیماری ندارند ، اما به ویروس موزاییک تنباکو حساس هستند. این بیماری می تواند باعث توقف رشد و زردی شاخ و برگ شود. گیاهان آلوده باید حفر و سوزانده شوند تا از انتشار ویروس جلوگیری شود.

انواع دخانیات گلدار

انواع مختلفی از تنباکوهای گلدار وجود دارد که دارای اندازه ، رنگ و سایر صفات می باشند. آنها عبارتند از:

  1. “سبز آهک”: این گیاه به حدود 2 فوت قد می رسد و دارای گلهای سبز آهک ، بسیار معطر است.
  2. ‘Nicki Red’: این گونه به حدود 1.5 فوت قد می رسد و شکوفه های قرمز عمیقی دارد.
  3. ‘Perfume Deep Purple’: این گونه از گلهای بنفش غنی برخوردار است و تا حدود 2 فوت قد می کشد.

منبع : www.thespruce.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه تنباکو زینتی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه تنباکو زینتی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه تنباکو زینتی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .