3

کود مناسب گیاه تنباکو بالدار را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گیاه تنباکو بالداررا توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه تنباکو بالدار را شرح دهید ؟

The Flowering Tobaccos – Nicotiana alata و Nicotiana sylvestris گیاهان بسیار خوبی برای جلوه های جسورانه و انبوه در باغ هستند.

آنها همچنین نمونه های گلدان جذاب و گل هایی برای برش هستند.

گل های آلاتا پس از تاریکی هوا باز می مانند و هوا را با رایحه ای شیرین در باغ عصر پر می کنند. برخی رایحه را به عنوان “رایحه ای دلهره آور” توصیف می کنند. اما ما از خودمان پیشی می گیریم. بیایید ابتدا در مورد دو گونه توتون گلدار و تعدادی از ارقام ترکیبی صحبت کنیم.
دو تنباکو گلدار – Nicotiana Sylvestris و Alata
Nicotiana sylvestris (Nik-oh-shee-AY-nuh sil-VESS-triss)
Sylvestris یک گیاه چند ساله در خانواده Solanaceae است. این گیاه از آرژانتین می آید و برای مناطق مقاومت USDA 10 تا 11 توصیه می شود.

به طور معمول گیاه به صورت یک ساله رشد می کند ، اما طبیعی است که گیاه آن آسان باشد زیرا این گیاهان به راحتی خود را دوباره بذر می دهند.

Nicotiana sylvestris می تواند رشد کند و با گسترش 1 تا 2 فوت ارتفاع 3 و 5 فوت داشته باشد.

از ماه ژوئن تا اولین تاریخ سرما ، این گیاه گلهای سفید بسیار معطر بسیار زیادی تولید می کند.

شکوفه ها ، دراز و لوله ای شکل به یک “ستاره” باز می شوند و نام مشترک “White Shooting Star” را به خود اختصاص می دهند.

نام جنس گیاه از ژان نیکوت سفیر فرانسه در لیسبون در اواخر سالهای 1500 افتخار می کند. وی گیاه تنباکو را به فرانسه معرفی کرد.

گونه – sylvestris – این گیاه توتون و گل خاص به معنی جنگل دوست داشتن ، رشد وحشی یا رشد در جنگل است.

از این رو منطقی است که این گیاه در سایه جزئی تا تنظیمات کامل آفتاب عملکرد خوبی دارد.
Nicotiana Alata (Nik-oh-shee-AY-nuh a-LAY-tuh)
آلاتا همچنین یک گیاه چند ساله علفی است و از خانواده Solanaceae است. این گیاه بومی کلمبیا ، اروگوئه ، پاراگوئه ، شمال آرژانتین و جنوب برزیل است.

این گیاه مانند پسر عموی خود برای مناطق مقاومت USDA 10 تا 11 توصیه می شود و به ارتفاع 3 ′ تا 5 فوت قد و عرض 1 ′ تا 2 grows رشد می کند.

آلاتا همچنین به صورت یک ساله رشد می کند و به راحتی طبیعی می شود. بیشتر گل سالانه جالب در اینجا .

این گیاه در همان فصلی که Nicotiana sylvestris است شکوفا می شود ، اما شکوفه های آن حتی در سایه های سفید ، صورتی ، زرد و سبز نیز نمایان تر است.

گلهای شیپوری به طرز باورنکردنی معطر هستند و برای پروانه ها و پرندگان بسیار جذاب هستند.

نام خاص – آلاتا – به معنای بالدار است و به این ترتیب نامگذاری شده است زیرا عناصر برگ آن شبیه بال است. از این گیاه بعضاً “Winged Tobacco” و تنباکو یاسمن یاد می شود.

ارقام ترکیبی نیکوتینا

Nicotiana alata پدر و مادر چندین رقم هیبریدی کوتوله جالب Nicotiana است از جمله:

* سری Starship
* دومینو
* هاوانا
* Merlin
* مترو

این ارقام دارای گلهای غیر معطر هستند و به طور معمول در تمام ساعات روشنایی روز باز می شوند.
راهنمای مراقبت و پرورش گل دخانیات
اندازه و رشد
گونه های اصلی رشد می کنند تا به ارتفاع 3′-5 ‘برسند و در هنگام کاشت از یکدیگر فاصله دارند. ارقام کوتوله ممکن است فقط به 8 اینچ قد برسند و فقط به 6 اینچ فضای بین گیاهان نیاز داشته باشند.
گل و عطر
گلها در اوایل تابستان ظاهر می شوند و به طور مداوم تا پاییز شکوفا می شوند و فقط با ظهور اولین سرما متوقف می شوند. گلها معمولاً صبح بسته می شوند و اواخر ظهر باز می شوند.
برگ و برگهای تنباکو یاس
Nicotiana sylvestris دارای برگهای بزرگ و جذاب است. آنها درشت و اسپاتول هستند و ممکن است تا 15 اینچ رشد کنند.

برگهای نیکوتیانا با طول حدود 12 اینچ کمی ریزتر هستند. در محلی که برگها به ساقه متصل می شوند ، دمبرگ های بال دار پیدا می کنید.

از این ویژگی است که گیاه نام خاص alata (بالدار) را به خود اختصاص داده است. برگهای بالای گیاه کاملاً کوچکتر از برگهای انتهای گیاه است.

تمام گیاهان نیکوتینا برگهای بسیار چسبنده ای دارند. هنگام چمن زنی در حوالی ، استفاده از مالچ یا ریختن بقایای اطراف احتیاط کنید.

این مواد می توانند به برگها بچسبند و از بین بردن آنها دشوار است.
نور و دما
این گیاهان گرمسیری در شرایط گرم و مرطوب به خوبی عمل می کنند. هنگام کاشت نیکوتینا در باغ مکانی را در آفتاب کامل تا آفتاب نسبی محافظت شده در برابر وزش باد شدید و یخ زدگی انتخاب کرد.

اگر در یک منطقه بسیار گرم زندگی می کنید ، محیطی با سایه را انتخاب کنید. این گیاهان تمایل دارند از شدت گرما یا سرما رنج ببرند.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که ممکن است برای پوشاندن گیاهان شما به دمای پایین تر از 50 درجه فارنهایت کاهش یابد.

نیکوتینا بسیار حساس به یخ زدگی است. آنها همچنین کاملاً به دمای هوا حساس هستند و وقتی دمای هوا به زیر 50 درجه فارنهایت برسد ، گیاهان ممکن است رنج ببرند.
آبیاری و تغذیه
گیاهان نیکوتینا دوست دارند خوب آبیاری شوند و خاک مرطوب را دوست ندارند. به طور منظم ، به صورت عمیق آبیاری کنید اما اجازه ندهید که آب ایستاده باشد. برای جلوگیری از مشکلات قارچ از روش های آبیاری زمین استفاده کنید.

قبل از کاشت بذر گل ، با کود فسفر بالا در خاک کار کنید و ماهانه یک بار در کل فصل رشد کود دهید.

پس از ایجاد تکه ای از نیکوتینا ، فصل را با استفاده از کود فسفر بالا سالانه آغاز کنید و کوددهی را به صورت ماهانه در تابستان ادامه دهید.
خاک و پیوند
این گیاهان در یک خاک سبک ، غنی و هوا بهترین عملکرد را دارند. قبل از بذر سازی مقدار زیادی کمپوست طبیعی در خاک کار کنید.

در پایان فصل رشد ، برای محافظت و تغذیه خاک در طول زمستان ، با کمپوست طبیعی و آلی مالچ کنید.

اگر بذر را در فضای داخلی شروع کردید ، مراقب باشید گیاهان را تا زمانی که خطر یخ زدگی از بین نرود ، مرتب نکنید. سپس ، گیاهان را با دقت انتقال دهید تا آنها را به دمای هوا در محیط خنک تر عادت دهد.

پس از تاسیس ، نیکوتیانا سال به سال دوباره بذر می گیرد.
نظافت و نگهداری
گیاهان ضعیف و نازک ، هرس را در صورت لزوم هرس کرده و بنفش گلها را در طول فصل رشد صرف می کند. نازک شدن و هرس منظم گردش هوا را بهبود می بخشد و به جلوگیری از مشکلات عفونت قارچی کمک می کند.

گلهای تیرگی به طور طبیعی شکوفه های بیشتری را تشویق می کنند گیاهان بلند برای پشتیبانی می توانند به لکه گیری نیاز داشته باشند.

منبع : plantcaretoday.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه تنباکو بالدار :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه تنباکو بالدار:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه تنباکو بالدار:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .