3

کود مناسب گیاه  تاج خروس سه رنگ راشرح دهید ؟

نحوه نگهدارگیاه تاج خروس سه رنگ را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گیاه  تاج خروس سه رنگ راشرح دهید ؟

گل آمرانت کت جوزف ( Amaranthus tricolor ) ، که به نام آمارانت سه رنگ نیز شناخته می شود ، یک گیاه سالانه است که به سرعت رشد می کند و رنگ درخشانی را فراهم می کند. شاخ و برگ در اینجا ستاره است و این گیاه حاشیه یا لبه بزرگی ایجاد می کند. همچنین وقتی به عنوان کاشت انبوه قرار می گیرد ، به خوبی رشد می کند و خیره کننده به نظر می رسد. مراقبت از گل همیشه بهار سه رنگ آسان است ، و باعث ایجاد یک افزودنی عالی در بسیاری از باغ ها می شود.
جوزف کت آمارانت چیست؟
نام های رایج این گیاه عبارتند از: کت جوزف یا گل آمارانت سه رنگ ، گیاه چشمه ، و پوینستیا تابستان. این گیاه از بهار تا پاییز بصورت سالانه رشد می کند و در بیشتر مناطق USDA رونق دارد. می توانید آمارانت سه رنگ را در تختخواب یا در ظروف پرورش دهید. برگها همان چیزی است که کت جوزف را برای باغبانان دیدنی و جذاب می کند. آنها سبز شروع می شوند و به طول سه تا شش اینچ (7.6 تا 15 سانتی متر) طول و دو تا چهار اینچ (5 تا 10 سانتی متر) عرض می رسند. برگهای سبز با پیشرفت تابستان به سایه های روشن و خیره کننده نارنجی ، زرد و قرمز تبدیل می شوند. گلها خیلی زینتی نیستند.

نحوه پرورش گل آمارانت سه رنگ

پرورش دانه دانه ژاکت جوزف به تلاش کمی نیاز دارد. گیاهی است که شرایط مختلفی از جمله خشکسالی و انواع مختلف خاک را تحمل می کند. بوته سه رنگ آمرانت را بعد از آخرین سرما در بهار در خاکی که با کمپوست یا اصلاحات آلی دیگر مخلوط شده است بکارید. اطمینان حاصل کنید که خاک تخلیه می شود. این گیاه شرایط خشک را تحمل می کند اما در آب ایستاده به سرعت می پوسد. آفتاب کامل برای کت جوزف بهتر است ، اما در مناطق گرمتر آب و هوا سایه جزئی مناسب است. هرچه بتوانید به گیاهان خود آفتاب بیشتری بدهید ، رنگ و بوی شاخ و برگ گیاهان زنده تر خواهد بود. کود را نیز محدود کنید ، زیرا انجام بیش از حد آن باعث کاهش رنگ برگها می شود.کت جوزف یک گیاه خیره کننده است ، اما در باغ های غیررسمی بهترین شکل را دارد. این ماده مربوط به گیاه خوک است و به همین دلیل برخی باغبانان را از این کار منصرف می کند. ممکن است کمی ظاهر علف هرز داشته باشد ، بنابراین اگر به دنبال تخت و حاشیه های تمیز و مرتب هستید ، ممکن است این گیاه گیاه شما نباشد. درعوض ، سعی کنید یک عدد را در یک ظرف پرورش دهید تا ببینید آیا ظاهر آن را دوست دارید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گیاه  تاج خروس سه رنگ:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گیاه  تاج خروس سه رنگ :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گیاه  تاج خروس سه رنگ :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .