1

کود مناسب گیاه اقایا چیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه اقاقیا را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه اقاقیا: درختی تقریبا بدون کرک با تنه  ای با پوست قهوه ای تیره عمیقا شیاردار و شاخه های خاردار به ارتفاع تا 5_10 متر خزان کننده اغلب مولد ریشه جوش شاخه ها بدون جوانه انتهایی برگها متناوب شانه ای زوج با گوشواره های اغلب خاردار کوچک برگچه ها 7_19 تایی به طول 2/5_5 سانتیمتر تخم مرغی یا بیضوی دایره ای یا سربریده با  راس نوک دار دمبرگچه دار کامل  گوشواره دار  گلها پروانه آسا سفید بسیار معطر  به طول تاحدود 15_20 میلیمتر گل اذین خوشه ای  اویزان  کرکدار به  طول 10 _20 سانتیمتر در اواخر بهار یا اوایل تابستان گل میدهد کاسه گل استکانی 5 دندانه ای کمی دو لبه گلبرگها با ناخنک کوتاه درفش بزرگ دایره ای کمی بلندتر از بالها  و ناو پرچمها دو دسته ای 9 تایی ویکی(9+1) نیام مستطیلی تا خطی تخت پردانه شکوفا قهوه ای مایل به قرمز به طول7/5_10 سانتیمتر صاف در طول زمستان بر روی شاخه می ماند

پرامندگی جهانی :

این گونه در شمال امریکا و اروپا بومی شده و در بیشتر نقاط  و اغلب بمنظور استفاده زینتی و بدلیل گلهای معطر ان کاشته می شود و فرمهای باغی بسیاری از ان بمنظور استفاده زینتی معرفی شده است اگر چه در بسیاری از موارد به عنوان بادشکن  و جنگل کاری در

مناطق خشک  و خاکهای شنی خشک نیز کاربرد دارد

پراکندگی جغرافیایی در ایران :

عموما در جنگل کاریهای مناطق خشک از ان استفاده می شود و دراغلب نواحی معتدله و معتدله سرد(تهران کرج دماوند)مازندران گیلان اذربایجان کردستان لرستان اصفهان یزد فارس کرمان خراسان سمنان کاشته شده است

مصارف و کاربردها :

گلهای ان به  عنوان ضد اسپاسم مصرف میشود خاصیت میتوزی (نوعی تقسیم سلولی) دارد برگها ریشه ها و پوست ان سمی می باشد و ان نیز به دلیل داشتن پروتئین حلال در اب روبین می باشد

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه اقاقیا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ماکرو) گیاه اقاقیا:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی پتاس بالا ) گیاه اقاقیا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

پاسخ ویرایش شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .