1

کود مناسب گیاه آهوماش زرد ، یونجه زرد ، یونجه پاکلاغی چیست و چه خاصیتی دارد؟

عملکرد تاثیرگذار کود در رشد گیاه آهوماش زرد ، یونجه زرد ، یونجه پاکلاغی را شرح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شمایل ظاهری گیاه آهوماش زرد ، یونجه زرد ، یونجه پاکلاغی :

گیاه علفی چند ساله یا بندرت بوته ای بدون کرک یا کرکدار  یا مژه دار ساقه ها خیزان  بالارونده یا راست اغلب گسترده روی زمین به طول (5_)15_60(70)  سانتیمتر علفی بندرت چوبی برگها پنج برگچه ای دوتای تحتانی گوشواره مانند برگچه های برگهای ساقه ای سرنیزه ای یا واژسرنیزه ای یا مستطیلی یا واژ تخم مرغی یا سرنیزه ای یا مستطیلی به طول (_6)8_22 به عرض (20)4_11 میلیمتر گل اذین1_7 گلی دمگل اذین به طول 1/5_12 سانتییمتر جام گل به طول(7_8_15میلیمتر زرد رنگ یا درفش تخم مرغی یا مستطیلی کاسه گل استکانی با دندانه هایی کوتاهتر از لوله یا بلندتر یا مساوی ان نیام خطی یا مستطیلی_خطی به طول14_40 به عرض 2_3(_4 میلیمتر با (_5)8_20 دانه دانه ها کروی یا کلیوی به حدود 2 میلیمتر زرد خاکستری مایل به قهوه ای یا قهوه ای یکرنگ یا با خالهای تیره گونه ای است بسیار متنوع  با پراکندگی قابل توجه بطوریکه زیرگونه ها و واریته های مختلفی  برای ان معرفی شده است دو زیر گونه از ان بنامهای

subup corniculatus

subsp frondosus freyn

درایران گسترش دارد

پراکندگی جهانی :

اروپا شمال افریقا غرب و مرکز اسیا ( عراق ایران افغانستان پاکستان ترکمنستان)

پراکندگی جغرافیایی در ایران:

بصورت علف هرز باغها حاشیه مزارع چمن زارها و ارتفاعات کوهستانی استانهای گرگان مازندران گیلان اذربایجان شرقی و غربی تا زنجان  کردستان همدان اراک لرستان اصفهان یزد فارسکرمان خوزستان کهکیلویه خراسان سمنان وتهران دیده میشود

مصارف و کاربردها :

گلهای ان استفاده می شود و به عنوان مسکن اعصاب کاربرد دارد و در درمان دیستونی عصبی_رویشی بیخوابی اضطرابهای ناشی از ضعف روانیافسردگی ها و افزایش ضربان قلب استفده میشود گیاه قابض است التیام زخم ها را تسریع می کند علوفه ای بسیار عالی است

گیاهیست که به تازگی به ارزشهای دارویی ان پی برده شده است و در تحقیقات گیاهان دارویی دریافته اند که گلهای ان ترکیبات مسکن دارد از ان برای کاهش اسپاسم های ماهیچه ای و برای تهیه داروی تقویت قلب استفاده می کنند و از ان رنگ زرد تهیه می شود شواهدی وجود دارد که نشان می ده دگیاه کامل اثری مانند گل ساعتی دارد در استعمال خارجی  از گیاه بصورت کمپرس برای کاهش تورم های پوستی استفده می شود گلهای ان امروزه بدلیل خواص درمانی به بسیاری از ترکیبات دارویی گیاهی افزوده می شود گیاه با تثبیت ازت سبب تقویت خاک می شود

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )گیاه آهوماش زرد ، یونجه زرد ، یونجه پاکلاغی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذی ماکرو) گیاه آهوماش زرد ، یونجه زرد ، یونجه پاکلاغی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهی پتاس بالا ) گیاه آهوماش زرد ، یونجه زرد ، یونجه پاکلاغی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .