0

کود مناسب گیاه ، گل گازمانیا مینور را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل گازمانیا مینور و نحوه کود دهی گل گلزملنیا مینور را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شرایط نگهداری گل گازمانیا مینور و نحوه کود دهی گل گلزملنیا مینور را توضیح دهید 

هیچ چیز ضربان سهولت bromeliad مراقبت houseplant guzmania. پرورش بروملیادهای گوزمانیا ساده است و عادت رشد منحصر به فرد آنها و گل های شاخه ای گل ، علاقه به فصل خانه را افزایش می دهد. بیایید در مورد مراقبت از گوزمانیاس بیشتر بدانیم.
گیاه بروملیاد گوزمانیا
گیاهان Guzmania گیاهان چند ساله از خانواده بروملیادها هستند. بیش از 120 گیاه مختلف گوزمانیا وجود دارد و همه آنها بومی آمریکای جنوبی هستند. این زیبایی های گرمسیری به گیاهان epiphytic معروف هستند و به درختانی با ریشه متصل می شوند که هرگز به خاک نمی رسند. پوست های برجسته از مرکز گیاه رشد می کنند و بسته به نوع آن می توانند قرمز ، زرد ، نارنجی یا بنفش عمیق باشند. برگها نازک و سبز تیره است. آنها هیچ آسیبی به گیاه میزبان خود وارد نمی کنند ، اما در عوض فقط از آنها برای حمایت استفاده می کنند. برگها آب باران را جمع می کنند و گیاه در محیط طبیعی خود از تجزیه برگها و مدفوع میمونها و پرندگان تغذیه می کند.
در حال رشد Guzmania Bromeliads
گیاه گوزمانیا همچنین می تواند در یک ظرف پرورش داده شود و به عنوان یک گیاه خانگی با ارزش در مناطق خارج از منطقه بومی خود شناخته می شود. برای گلدان گوزمانیا ، مقداری سنگ تزئینی یا تکه سفال کوچک در ته گلدان سرامیکی یا گلدان تراس قرار دهید. گلدان باید سنگین باشد ، زیرا گوزمانیا تمایل دارد تا سنگین باشد. یک گلدان گلدان مخصوص برای ارکیده در بالای سنگ ها قرار دهید و گوزمانیای خود را در گلدان بکارید
مراقبت از گوزمانیاس
مراقبت از گیاهان خانگی گوزمانیا آسان است ، که به محبوبیت این گیاه می افزاید. گوزمانیاس به نور کم نیاز دارد و باید از آن در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرد. آب مقطر یا فیلتر شده را در فنجان مرکزی گیاه قرار داده و مرتباً آن را جایگزین کنید تا از پوسیدگی آن جلوگیری شود. مخلوط گلدان را در بهار و ماه های تابستان مرطوب نگه دارید. گوزمانیاس در دمای حداقل 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد) یا بالاتر رشد می کند. از آنجا که اینها گیاهان گرمسیری هستند ، از رطوبت بالا بهره مند می شوند. غبارآلودگی سبک روزانه گوزمانی شما را در بهترین حالت حفظ می کند. در طول بهار و تابستان هر دو هفته یک کود متعادل و در پایان تابستان یک کود آزاد کنید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل گازمانیا مینور :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل گازمانیا مینور :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل گازمانیا مینور :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .