0

کود مناسب گیاه ،گل گاردنیا را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل گلردنیا و نحوه کود دهی گل گاردنیا را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شرایط نگهداری گل گلردنیا و نحوه کود دهی گل گاردنیا را توضیح دهید 

باغچه ها ( Gardenia augusta / Gardenia jasminoides ) که بطور عمده در خارج از کشور در جنوب یافت می شوند و به دلیل گلهای معطر و شاخ و برگ های زیبا رشد می کنند ، بوته های زینتی محبوب هستند که به دلیل نیازهای ظریف شهرت دارند. در واقع ، در بعضی مناطق ، باغچه باغ به نگهداری قابل توجهی نیاز دارد.

مراقبت از باغ گاردنیا در فضای باز
گاردنیا حساس به سرما است و ممکن است در زمستان های شدید از بین برود. بنابراین ، گاردنیا به طور معمول در فضای باز که هوای زمستان قابل تحمل است ، پرورش داده می شود یا در گلدان رشد کرده و برای زمستان به داخل منزل منتقل می شود . پاییز یا بهار مناسب ترین زمان برای کاشت بوته گاردنیاست.
در مورد مراقبت از گاردنیا در فضای باز ، باید توجه داشته باشید که وقتی گیاه گاردنیا در فضای باز پرورش می یابد ، معمولاً ترجیح می دهد در سایه جزئی نگهداری شود. گاردنیاها همچنین خاک اسیدی مرطوب اما زهکشی شده و مواد آلی فراوان را ترجیح می دهند . باغچه ها را به طور منظم آبیاری کنید ، حتی وقتی گیاه گلدهی را تمام کرد. بعد از متوقف شدن گل ، شکوفه های خراب شده و شاخه های نامرتب را از بین ببرید و گیاه را در شرایط خوبی نگه دارید ، بوته گاردنیا را هرس کنید. گیاهان سالم گاردنیا بهتر می توانند در برابر آب و هوای زمستان مقاومت کنند و اغلب در بهار قوی تر می شوند.
مراقبت از باغ گاردنیا در محیط داخلی
گیاه گاردنیا همچنین می تواند با موفقیت در ظروف پرورش یابد و مانند گیاهان آپارتمانی در داخل خانه با آن درمان شود . با این حال ، هنگام پرورش بوته گاردنیا در فضای بسته ، باید توجه داشته باشید که به نور شدید و رطوبت بالا احتیاج دارد.روزهای کوتاه و خشک زمستان احتمالاً دردسرسازترین حالت خواهد بود ، خصوصاً اگر بوته گاردنیا رطوبت کافی نداشته باشد. انتقال گیاهان به پنجره های رو به جنوب و یا تکمیل آنها با چراغ های رشد ، روش های خوبی برای بهبود شرایط نوری در زمستان است. رطوبت بالا برای مراقبت از باغ باغ در داخل خانه ضروری است. هوای خشک به سرعت باعث ریزش گلها از گیاه می شود. روش های مختلفی برای افزایش رطوبت در خانه وجود دارد ، از جمله استفاده از یک مرطوب کننده یا گروه بندی گیاهان روی سینی های سنگریزه های مرطوب. اشتباه در گیاه گاردنیا توصیه نمی شود ، زیرا این امر ممکن است باعث ایجاد مشکل در لکه برگ قارچ شود. خاک ، که باید سست و آلی باشد ، باید مرطوب نگه داشته شود ، اما مراقب باشید که بیش از حد آب نگیرد. خاک را مرتباً از نظر رطوبت کنترل کرده و با خشک شدن سطح بالای خاک کاملاً آبیاری کنید. گیاه گاردنیا باید دمای شبانه سردتر و دمای روز گرم تری داشته باشد.
  چه موقع Gardenias را بارور کنید
گاردنیا برای اطمینان از رشد سالم گیاه به کوددهی مکرر نیاز دارد. با استفاده از کودی که مخصوص گیاهان اسید دوست است ، ماهانه کود دهید. مراقب باشید بیش از حد گیاهان گاردنیا را بارور نکنید. کود زیاد باعث تجمع نمک می شود که می تواند به درختچه آسیب برساند. در باغچه باغچه ، که می تواند رشد را تحریک کند ، باغچه را بارور نکنید. این رشد لطیف و جدید در معرض دمای سرد زمستان به سرعت از بین می رود.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل گلردنیا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل گلردنیا :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل گلردنیا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .