0

کود مناسب گیاه، گل گازانیا اسپلندنس را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل گازانیا اسپلند نس و نحوه کود دهی گل گازانیا اسپلندنس را توضیح دهید  

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

شرایط نگهداری گل گازانیا اسپلند نس و نحوه کود دهی گل گازانیا اسپلندنس را توضیح دهید  

اگر به دنبال شکوفائی سالانه نمایشی در باغ آفتابی یا ظرف هستید ، چیزی که می توانید آن را بکارید و فراموش کنید ، گیاه Gazanias را پرورش دهید. در مناطق مقاومت USDA 9-11 ، Gazanias به عنوان گیاهان علفی و چند ساله عمل می کند.
درباره گلهای GazaniaTreasure
مراقبت از گل های گازانیا محدود است و اغلب وجود ندارد اگر نه وقت و نه تمایل به مراقبت از آنها را دارید. از نظر گیاهان Gazania rigens نامیده می شود ، گلهای گنج نام متداول تری است. از این گیاه غالباً به گل مروارید آفریقایی یاد می شود (البته این مورد را نباید با مرواریدهای Osteospermum African اشتباه گرفت ). بومی آفریقای جنوبی اغلب در امتداد زمین دنبال می شود. در مناطقی که مقاوم است ، محیط بانان از این گیاه در ترکیب با سایر پرورش دهندگان کم مصرف به عنوان پوشش زمینی زینتی برای لبه چمن ها و یا حتی جایگزینی قسمت هایی از آنها استفاده می کنند. با یادگیری نحوه هرس کردن Gazanias در عقب ، به باغبان خانه این امکان را می دهد تا از گل های گنج Gazania به این روش استفاده کند. هنگام رشد گازانیاس ، انتظار داشته باشید که گیاه به 6 تا 18 اینچ (15-46 سانتی متر) ارتفاع و تقریباً به همان اندازه گسترش یابد که روی زمین قرار دارد. یک توده جمع شده از شاخ و برگ مانند علف ، گل گنج Gazania تولید می کند. این شکوفه که به راحتی رشد می کند در برابر خاک فقیر ، خشک یا ماسه ای تحمل می کند . اسپری حرارتی و نمکی مانع رشد و شکوفه های زیبای آن نمی شود و آن را به نمونه ای مناسب برای رشد ساحل اقیانوس تبدیل می کند .
نکاتی برای رشد Gazanias
Gazanias در حال رشد در سایه های روشن قرمز ، زرد ، نارنجی ، صورتی و سفید شکوفا می شود و می تواند دو رنگ یا چند رنگ باشد. شکوفه های نمایشی در اوایل تابستان تا اوایل پاییز روی این گل وحشی سالانه ظاهر می شوند. مراقبت از گل های گازانیا به محض کاشت و استقرار آنها در باغ ساده است.
مراقبت از گیاه Gazania به غیر از آبیاری ، هیچ چیز دیگری را شامل نمی شود. اگرچه آنها در برابر خشکسالی مقاوم هستند اما هنگام آبیاری انتظار شکوفایی بیشتر و بزرگتری دارید. حتی گلهای مقاوم در برابر خشکسالی نیز از آب بهره مند می شوند ، اما گازانیا شرایط خشکسالی را بهتر از بیشتر می کند. می توانید با کاشت بذر به طور مستقیم در زمین یا ظرف ، زمانی که تمام احتمال سرما زدگی وجود دارد ، رشد Gazanias را شروع کنید. بذرها را زودتر در خانه برای اولین شکوفه گلهای گنج Gazania شروع کنید.

چگونه Gazanias دنباله دار را هرس کنیم
گلهای گنج Gazania شب بسته می شوند. Deadhead در هنگام رشد Gazanias شکوفا شد. هنگامی که Gazanias رشد کرد ، از قلمه های پایه بیشتر تولید کنید. قلمه ها را می توان در پاییز و زمستان زدایی کرد ، به دور از دمای انجماد. گیاهی که قلمه از آن گرفته می شود از این مراقبت های اساسی گیاه Gazania بهره مند می شود و می توانید گیاهان بیشتری را شروع کنید. در صورت کاشت چندین قلمه بگیرید تا از آنها در یک منطقه بزرگ به عنوان پوشش زمین استفاده کنید. قلمه ها را در گلدان های 4 اینچ (10 سانتی متر) و در خاک گلدان با کیفیت شروع کنید . قلمه های ریشه دار را در بهار و با فاصله 24 تا 30 (61-76 سانتی متر) از اینچ بکارید. تا زمان استقرار گیاهان را آبیاری کنید و سپس در طول تابستان هر دو هفته یکبار آبیاری کنید. آبیاری سربار هنگام آبیاری Gazanias قابل قبول است.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل گازانیا اسپلند نس:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل گازانیا اسپلند نس :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل گازانیا اسپلند نس :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .