3

کود مناسب گل کالانکوئه تومنتوسا را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل کالانکوئه تومنتوسا و نحوه کود دهی گل کالانکوئه تومنتوسا را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گل کالانکوئه تومنتوسا را شرح دهید ؟

گیاه پاندای داخلی یک گیاه ساکانی مقاوم است که گیاهان خانگی را که در خانه رشد می دهید ، مورد جالبی قرار می دهد. در حال رشد گیاهان پاندا Kalanchoe که اغلب مورد علاقه کودکان است ، نمونه خوبی برای قرار دادن در اتاق کودک به عنوان بخشی از تزئینات است. به خواندن ادامه دهید تا به این سوال پاسخ دهید که Kalanchoe tormentosa چیست و چگونه می توان گیاه پاندا را در فضای داخلی پرورش داد.

گیاه پاندا ( Kalanchoe Tomentosa ) چیست؟

بیش از 100 نوع کالانچوئه در وحشی آفریقا و دیگر مناطق جهان قدیم رشد می کند. Kalanchoe tomentosa در جزیره ماداگاسکار به صورت وحشی رشد می کند. گیاهان پاندای Kalanchoe در محیط بومی خود پایه چوبی دارند و به چند فوت می رسند. به عنوان یک گیاه داخل سالن ، رشد گیاه پاندا با اندازه ظرف محدود می شود و معمولاً فقط به 1 تا 2 فوت قد و 2 فوت اطراف می رسد.

اطلاعات بیشتر در مورد رشد گیاهان پاندای کالانچوئه می گوید که ظاهر مخملی برگها توسط موهایی ایجاد می شود که در تریکوم ها جوانه می زنند ، نور را منحرف کرده و تعرق را محدود می کنند . علائم قرمز مایل به قهوه ای روی لبه های برگ ، همراه با موهای سفید نقره ای ، شبیه خز خرس پاندا است. تومنتوسا به معنای پشم یا مخملی متراکم است. این گیاه به طور معمول گوش بیدمشک نیز نامیده می شود.

چگونه یک گیاه پاندا پرورش دهیم
گیاه پاندای داخلی را در نور متوسط ​​تا روشن قرار دهید. مانند اکثر ساکولنت ها ، باید در بین آبیاری ها خاک خشک شود. در حقیقت ، آبیاری قسمت محدودی از مراقبت از گیاه پاندا است. وقتی آب می خورید ، در حالی که نوشیدنی کم نظیر گیاه را می خورید ، کاملاً این کار را انجام دهید.

متوجه خواهید شد که هنگام یادگیری نحوه رشد گیاه پاندا ، رطوبت مسئله ای نیست. اتاق متوسط ​​رطوبت کافی برای این گیاه خزدار را دارد که به راحتی مراقبت می شود. گیاه پاندا در محیط داخلی می تواند سالها در این شرایط زندگی کند.

در صورت تمایل آن را در بهار و تابستان به بیرون منتقل کنید ، اما از آفتاب گرم بعد از ظهر محافظت کنید. در این ماه ها با یک غذای متعادل گیاهان خانگی که به عنوان بخشی از مراقبت از گیاه پاندا مخلوط شده است ، کود دهید .

کارخانه تولید پاندا در محیط داخلی

وقتی گیاهان پاندای Kalanchoe را پرورش می دهید ، مناطق بیشتری را در خانه پیدا خواهید کرد که از یکی از این گیاهان بهره مند شوند. تکثیر گیاه پاندای داخلی آسان و راهی ارزان برای بدست آوردن بیشتر گیاهان است.

برگهای گیاه را در بهار یا تابستان در خاک گلدان شنی یا مخلوط پرلیت ریشه دهید . ریشه های جدید رشد کرده و گیاه برگ های جدید رشد می کند ، در این زمان باید آن را به یک ظرف جدید منتقل کرد. شکوفه ها هنگام پرورش گیاهان پاندای Kalanchoe در داخل خانه نادر است. اگر می خواهید یک کالانکوئه با شکوفه های داخلی منظم پرورش دهید ، به ارقام دورگه Kalanchoe blossfeldiana نگاه کنید .

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل کالانکوئه تومنتوسا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل کالانکوئه تومنتوسا :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل کالانکوئه تومنتوسا:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .