3

کود مناسب گل قلب ارغوانی  را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل قلب ارغوانی و نحوه کود دهی گل قلب ارغوانی را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

شرایط نگهداری گل قلب ارغوانی و نحوه کود دهی گل قلب ارغوانی را توضیح دهید ؟

گیاهان آپارتمانی درخشان اشتیاق بنفش ( Gynura aurantiaca ) یک گیاه خانگی غیرمعمول و جذاب را برای محوطه داخلی با نور زیاد ارائه می دهد. گیاه شور ارغوانی جوان دارای برگهای مخملی است. موهای ضخیم و بنفش عمیق روی یک برگ سبز رنگ و یک عادت آبشار ، که آن را برای یک سبد آویز داخلی مناسب می کند. گیاهان آپارتمانی با رنگ ارغوانی بیش از 200 سال برای تزئینات داخل منزل استفاده می شده و در برخی مناطق جنوبی به صورت وحشی رشد می کنند.

چگونه می توان گیاهان شور بنفش را پرورش داد

گیاه شور ارغوانی ، که به آن گیاه مخملی یا گینورا نیز می گویند ، بنظر می رسد برگهای ارغوانی از موهای ضخیم دارد. با افزایش سن گیاه ، موها از هم دورتر می شوند و رنگ آن زیاد شدید نیست. بیشتر گیاهان آپارتمانی با رنگ بنفش به مدت دو تا سه سال همچنان جذاب هستند. گیاه شور ارغوانی را در خاک گیاهان آپارتمانی بکارید که زهکشی مناسبی داشته باشد ، زیرا گیاه مستعد پوسیدگی ریشه از آب زیاد است. هنگام ریشه زدن قلمه ها ، برای سهولت ریشه زایی از مخلوط پرلیت یا ورمیکولیت استفاده کنید. اگر هنگام ریشه زدن قلمه ها را می پوشانید ، شب آن را بردارید.

مراقبت از گیاه Purple Passion

گیاه شور ارغوانی را در نور روشن تا متوسط ​​قرار دهید ، اما اجازه ندهید که نور مستقیم خورشید به برگها برسد. نور روشن تر ، رنگ بنفش گیاه شور ارغوانی را تشدید می کند. گیاهان آپارتمانی شور و بنفش مکان خنک را ترجیح می دهند. دمای مطلوب برای گیاه شور بنفش 60 تا 70 درجه فارنهایت است (16-21 درجه سانتیگراد).

خاک را مرطوب نگه دارید اما از گذاشتن ریشه در خاک مرطوب خودداری کنید. از مرطوب کردن شاخ و برگ خودداری کنید ، زیرا برگهای مو می توانند رطوبت را به دام بیندازند و شروع به پوسیدگی می کنند. به عنوان بخشی از مراقبت از گیاهان مخملی ، از بهار تا پاییز هر دو هفته کود دهید . در زمستان ماهیانه کود دهید. گیاه اشتیاق بنفش به صورت یک ساله در بیرون رشد می کند ، اما برای جلوگیری از گسترش فراوان ، بهتر است گیاه موجود باشد. گیاهان آپارتمانی با رنگ ارغوان ممکن است گلهای نارنجی تولید کنند. با این حال ، بوی آنها ناخوشایند است. بسیاری از باغبانان برای جلوگیری از شکوفه زدن بو ، جوانه ها را می شکنند. گلها نشانه بلوغ گیاه هستند. مطمئن شوید که به شروع قلمه اگر شما در حال حاضر نمی کردم آنها در حال رشد.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل قلب ارغوانی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل قلب ارغوانی:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل قلب ارغوانی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .