4

کود مناسب گل فریزیا یا رفرکتا را شرح دهید ؟

شرایط نگهداری گل فریزیا یا رفرکتا و نحوه کود دهی گل فریزیا یا رفرکتا را توضیح دهید ؟

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گل فریزیا یا رفرکتا را شرح دهید ؟

Freesias گیاهان گلدار و زیبا و معطر هستند که بومی آفریقای جنوبی هستند. آنها به دلیل رایحه و گرایش غیرمعمول خود برای تولید گلهایی که رو به بالا و موازی زمین قرار دارند ، ارزشمند هستند. آنها برای باغها و گل آرایی ایده آل هستند ، اما برای پرورش در ظروف نیز بسیار مناسب هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه پرورش لامپ های فریزیا در گلدان ، به مطالعه ادامه دهید.

آیا Freesias می تواند در گلدان رشد کند؟

آیا فریزیا می تواند در گلدان رشد کند؟ کاملا. در حقیقت ، پیازهای آنها بهترین مناسب برای کاشت ظروف است. تنها چیزی که هنگام کاشت فریزیا در ظروف باید به آن توجه داشته باشید آب و هوا است. Freesias بومی آفریقای جنوبی است و پیاز آنها نمی تواند در آب و هوای سردتر از منطقه 9 USDA زمستان گذرانی کند. اگر در منطقه 9 یا گرمتر زندگی می کنید ، پیازهای خود را در پاییز (بین اوت و دسامبر) بکارید و انتظار رشد در بهار را داشته باشید. اگر در منطقه 8 یا سردتر زندگی می کنید ، می توانید در ظروف در یک فضای خنک اما سرد (حدود 40 درجه سانتیگراد / 4 درجه سانتیگراد) در ظروف بکارید. روش دیگر (و به راحتی) می توانید به راحتی در بهار در ظروف خود در فضای باز بکارید.

مراقبت از Freesia در گلدان ها

مراقبت از فریزیا در گلدان ها نسبتاً آسان است. Freesias خاک غنی اما خوب زهکشی را دوست دارد. مخلوط خوب 2 قسمت کمپوست تا 1 قسمت شن و ماسه است. پیازهای خود را به عمق 2 اینچ و 3 اینچ فاصله قرار دهید. به شرطی که به آن ابعاد بچسبید ، می توانید از هر ظرفی استفاده کنید. کاشت پیاز با پایان تیز و آب چاه. اگر در پاییز در فضای بیرون خانه کاشت می کنید ، برای محافظت مقداری مالچ بگذارید.

مراقبت از ظرف فریزیای تابستان آسان است. آنها را در سایه آفتاب کامل یا روشن قرار دهید. احتمالاً مجبورید گیاهان را لکه دار کنید تا در هنگام رشد گیاه از بین نرود. با خیال راحت برخی از گل ها را شکوفا کنید. اگر قصد زمستان گذرانی یا صرفه جویی در لامپ ها را دارید ، پس از گذشت دوره شکوفایی ، شاخ و برگها را قطع نکنید. به آبیاری ادامه دهید و بگذارید شاخ و برگ به طور طبیعی از بین برود تا باعث ذخیره انرژی در پیاز شود.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل فریزیا یا رفرکتا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل فریزیا یا رفرکتا :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل فریزیا یا رفرکتا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .