3

کود مناسب گل شقایق نعمانی  را توضیح دهید ؟

شرایط مناسب نگهداری گل شقایق نعمانی  و نحوه کوددهی گل شقایق نعمانی  را توضیح دهید ؟ 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گل شقایق نعمانی  را توضیح دهید ؟

گیاهان شقایق دارای شاخ و برگ کم جمع و شکوفه های رنگارنگی هستند. این گیاهان بی دغدغه که غالباً به آنها گل گل می گویند ، مناظر بسیاری از باغ های خانگی را می بینند. انواع مختلف شقایق وجود دارد ، هم انواع گل های بهاره و هم شکوفه های پاییزی. آنچه جالب و حتی عامل مراقبت از گیاه شقایق است ، نحوه رشد هر یک از این انواع است. به عنوان مثال ، گیاهان شقایق شکوفا به طور کلی از ریزوم یا غده رشد می کنند . با این حال ، انواع گل های پاییزه معمولاً ریشه های رشته ای یا غده ای دارند .

در حال رشد گل گل شقایق

شما می توانید تقریباً در هر مکان شقایق پرورش دهید. با این حال ، باید با توجه به مکان آنها احتیاط کرد ، زیرا عادت رشد آنها می تواند نسبتاً تهاجمی باشد. بنابراین ، هنگام کاشت گل آفتابگردان شقایق ، ممکن است بخواهید قبل از قرار دادن آن در باغ ، قرار دادن آنها را در ظرف های ته ته فکر کنید.

همانطور که گفته شد ، شقایق بسته به نوع شما در بهار یا پاییز کاشته می شود. قبل از کاشت غده ها را یک شب خیس کنید و سپس آنها را در خاک حاصلخیز و زهکشی ، ترجیحاً در منطقه ای که کمی سایه دارد قرار دهید. شقایق هایی با عمق حدود 3 تا 4 اینچ (7.5 تا 10 سانتی متر) در کناره های خود بکارید و آنها را با فاصله حدود 4 تا 6 اینچ (10 تا 15 سانتی متر) از یکدیگر فاصله دهید.
مراقبت از گلهای شقایق
مراقبت از شقایق پس از تاسیس ، فقط آبیاری در صورت لزوم و از بین بردن شاخ و برگ های قدیمی با برش دادن به زمین قبل از رشد جدید است. توده های ریزوماتوز را می توان در طول بهار هر دو یا سه سال تقسیم کرد. انواع غده ای بهتر است در طول دوره خواب خود ، معمولاً در تابستان ، از هم جدا شوند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل شقایق نعمانی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل شقایق نعمانی  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل شقایق نعمانی  :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .