3

کود مناسب گل شبدر سفید ، شغتل  را توضیح دهید ؟

شرایط مناسب نگهداری گل شبدر سفید ، شفتل و نحوه کوددهی گل شبدر سفید ، شفتل را توضیح دهید ؟ 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

شرایط مناسب نگهداری گل شبدر سفید ، شفتل و نحوه کوددهی گل شبدر سفید ، شفتل را توضیح دهید ؟ 

شبدر سفید گیاهی است که صاحب خانه آن را دوست دارد یا از آن متنفر است. برای بسیاری از باغبانانی که عمداً شبدر سفید نمی کارند ، دانستن نحوه کنترل شبدر سفید در چمن ها و تختخواب های باغی مفید است. خلاص شدن از شر شبدر سفید می تواند روی حیله و تزویر باشد ، اما اگر ابزار و حوصله مناسب داشته باشید می توانید این کار را انجام دهید. بیایید نگاهی به نحوه شناسایی و خلاص شدن از شر شبدر سفید بیندازیم.
شناسایی شبدر سفید
شبدر سفید علف هرز چند ساله است که در سطح پایین زمین رشد می کند. گرچه می تواند در مکان های مختلفی رشد کند ، اما به طور معمول در چمنزارها ، به ویژه چمن های کمیاب که رقابت از آن ها ضعیف است ، یافت می شود. برگهای موجود در شبدر سفید در مجموعه هایی از 3 جزوه رشد می کنند. هر بروشور به شکل اشک است و در بسیاری از آنها یک نوار قرمز وجود دارد. گلهای شبدر سفید به صورت خوشه ای و سفید و دارای یک مرکز سبز قهوه ای است. شبدر سفید به صورت خزنده رشد می کند و هرگاه گره ساقه ای به زمین برخورد کند ، ریشه ایجاد می کند.

چگونه از شبدر سفید خلاص شویم

خلاص شدن از شر شبدر سفید با یک چمن سالم شروع می شود . شبدر در مناطقی با نیتروژن کم و جایی که رقابت از سایر گیاهان کم است رشد خواهد کرد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که چمن (و تخت گل) به خوبی بارور شده باشد ، نه تنها به رشد چمن ها و گیاهان مطلوب و جلوگیری از شبدر سفید کمک می کند ، بلکه همچنین خاک را نسبت به شبدر سفید کمتر دوست بدارید.

در تخت گلها می توان شبدر را با استفاده از یک لایه ضخیم مالچ در محل نگهداری کرد . این باعث می شود که دانه ها جوانه نزنند. اگر شبدر سفید در حیاط شما مستقر شده باشد ، کنترل آن می تواند از طریق کشیدن دست یا با استفاده از علف کش انجام شود . در هر صورت ، در حالی که از بین بردن شبدر سفید که در چمن شما قرار دارد آسان است ، باید بدانید که کشتن دانه های شبدر سفید امری آسان نیست. بذرها می توانند در برابر گرمای زیاد ، درجه حرارت پایین زنده بمانند و می توانند سالها قبل از جوانه زدن در خواب بمانند. برای پاک کردن از شبدر سفید هر کدام از روش ها را انتخاب کنید ، می توانید انتظار داشته باشید که سالی یکبار برای کنترل گیاهان شبدر سفید که از دانه ها بیرون می آیند ، این کار را انجام دهید.
دست کشیدن شبدر سفید
کشیدن دست یک روش ارگانیک و معمول برای از بین بردن شبدر سفید است. شبدر سفید غالباً به صورت توده ای رشد می کند ، که کشیدن دست را آسان و کارآمد می کند. هنگام کشیدن دست شبدر سفید ، اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از رشد مجدد ، تا آنجا که ممکن است سیستم ریشه را بیرون بکشید.

علف کش برای شبدر سفید

از بین بردن شبدر سفید با علف کش نیز یک روش معمول برای مقابله با این علف هرز است ، به ویژه در مناطق بزرگتر. مشکل استفاده از علف کش ها این است که تنها علف کش موثر در کنترل شبدر سفید علف های هرز غیر انتخابی است. این علف کش ها شبدر سفید را از بین می برند ، اما همچنین گیاهان دیگری را که با آنها تماس پیدا کند از بین می برند. علف کش ها همچنین ممکن است سیستم ریشه شبدر بالغ را از بین نبرند ، به این معنی که آنها می توانند دوباره رشد کنند. اگر تصمیم دارید از علف کش برای از بین بردن شبدر سفید استفاده کنید ، بهترین زمان برای این کار در یک روز گرم ، بدون ابر و بدون باد است. دانستن چگونگی خلاص شدن از شر شبدر سفید از چمنزارها و تخت گل ها کمی دشوار است ، اما می توان این کار را انجام داد. صبر و استقامت در هنگام خلاص شدن از شر شبدر سفید نتیجه خواهد داد. توجه : از کنترل شیمیایی فقط باید به عنوان آخرین راه حل استفاده شود ، زیرا رویکردهای ارگانیک ایمن تر و سازگار با محیط زیست هستند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل شبدر سفید :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل شبدر سفید:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل شبدر سفید:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .