3

کود مناسب گل شاهپسند یرزیلی را توضیح دهید ؟

شرایط مناسب نگهداری گل شاه پسند و نحوه کودهی گل شاهپسند را توضیح دهید ؟ 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گل شاهپسند یرزیلی را توضیح دهید ؟

Verbena گیاهی است که در سراسر جهان یافت می شود و پر از تاریخ و تاریخ است. گیاه وربنا که با نام vervain ، گیاه صلیب و گیاه مقدس نیز شناخته می شود ، به دلیل شکوفایی طولانی مدت و ویژگی های گیاهی ، از قرن ها پیش یک گیاه محبوب باغ بوده است. verbenas های دنباله دار یک چشم انداز معمول در سبدهای معلق سالانه است ، اما در زیستگاه های پروانه های بومی نیز معمول است. این می تواند بسیاری از باغبان ها منجر به تعجب است گل شاه پسند سالانه یا چند ساله ؟ در واقع هر دو است. برای کسب اطلاعات در مورد انواع سالانه در برابر گیاهان وبرنا ، به مطالعه ادامه دهید.

سالانه در برابر Verbena چند ساله

Verbenas بسته به نوع هر دو گیاهان یک ساله و چند ساله هستند. اندازه و عادت آنها نیز می تواند کاملاً محدود باشد. وربناس می تواند کم رشد باشد و پوششهای زیرین آن فقط در ارتفاع 6-12 اینچ (15-30 سانتی متر) رشد می کند و یا می تواند گیاهانی ایستاده باشند که به 6 فوت (1.2 متر) بلند می رسند.

به طور کلی ، انواع وارنا سالانه 6-18 اینچ (15-45 سانتی متر) رشد می کنند در حالی که انواع چند ساله می توانند کم و دنباله دار یا بلند و قائم باشند. نوع انتخاب شما به سایت و تنظیمات شما بستگی دارد. در زیر برخی از ارقام معمول یک ساله و چند ساله آورده شده است.
انواع سالانه Verbena
بیشتر گونه های سالانه وربنا در گونه های Glandularia x hybrida وجود دارد . برخی از محبوب ترین انواع عبارتند از: سری وسواس سری کوارتز سری نوالیس سریال عاشقانه بنفش Lanai Royal هلو و خامه گیاه Moss verbena ( Glandularia pulchella ) در مناطق 8-10 مقاوم است ، اما به دلیل کوتاه مدت بودن ، معمولاً به صورت یک ساله رشد می کنند. verbenas های معروف خزه عبارتند از:
سری تایپن سری آزتک ها سری بابل ادیت خیال پردازی سیسینگورست
انواع چند ساله Verbena
erena ( Glandularia canadensis ) در مناطق 5-9 مقاوم است. انواع محبوب عبارتند از: بنفش خانگی تابش تابستان آبویل آن نقره ای گریستون دافنه رز تگزاس Taylortown Red رنگ آبی vervain ( Verbena hastata ) در مناطق 3-8 مقاوم و بومی ایالات متحده است

Verbena چه مدت در باغ دوام می آورد؟
همه گیاهان کوهی باید در آفتاب کامل رشد کنند تا در سایه روشن در خاک خوب زهکشی شوند. گیاهان چند ساله گیاه تحمل گرما و تحمل به خشکی دارند. آنها در باغ های xeriscape خوب عمل می کنند . از وربنا به طور کلی شکوفا شدن طولانی یاد می شود. بنابراین وبرنا چه مدت طول می کشد؟ اکثر ارقام یک ساله و چند ساله از بهار تا یخبندان با دانه کشی منظم شکوفا می شوند. از آنجا که ، گیاهان چند ساله ، گیاه وبرنا می تواند یک گیاه کوتاه مدت باشد ، به همین دلیل است که بسیاری از انواع گیاهان چند ساله گیاه وربنا به صورت یک ساله رشد می کنند. بسیاری از گیاهان بسیار سرسبز وربنا فقط در آب و هوای گرمتر مقاوم هستند ، بنابراین بسیاری از باغداران شمالی فقط می توانند این گیاهان را به صورت یکساله بکارند.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل شاهپسند یرزیلی :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل شاهپسند یرزیلی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل شاهپسند یرزیلی :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .