4

کود مناسب گل سیزاب خزنده را شرح دهید ؟

شرایط مناسب نگهداری گل سیزاب خزنده و نحوه کود دهی گل سیزاب خزنده را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گل سیزاب خزنده را شرح دهید ؟

phlox خزنده ( Phlox subulata ) یک فرش بهاری رنگارنگ از رنگهای نرم پاستلی تولید می کند. در مورد نحوه کاشت و مراقبت از آبکش خزنده دانش کمی لازم است. در حال رشد گیاه phlox خزنده بر روی یک موشک یا در شرایط سخت خاک ، یک پوشش زمین تقریباً بی دغدغه یا گیاه آبشار فراهم می کند. در نظر بگیرید که آن را در بین سنگفرش ها ، در یک گلدان یا فقط به عنوان بخشی از بستر بهار روشن قرار دهید.
درباره خزنده Phlox
طبیعت چند ساله و عادت نیمه همیشه سبز واقعیت های مهمی در مورد قارچ های خزنده است. این گیاهان دارای شاخ و برگ سوزنی مانند با گلهای کوچک پنج ستاره ای ، قرمز ، اسطوخودوس ، صورتی ، سفید یا بنفش مایل به آبی هستند. فلوکس خزنده در بهار شکوفا می شود و ساقه های بلند و پخش کننده ای تولید می کند که با افزایش سن چوبی می شوند. این رشد ضخیم تر به مرور زمان تولید گل نمی کند و ممکن است برای تشویق ساقه های نرمتر و جدیدتر که شکوفا می شوند ، از گیاه قطع شود. علاوه بر این ، گیاه دارای سرعت رشد متوسطی است و می تواند با گسترش 2 فوت (.6 متر) 4 تا 6 اینچ (10-15 سانتی متر) ارتفاع داشته باشد.

دستورالعمل های کاشت Phlox خزنده

یادگیری نحوه کاشت و مراقبت از phlox خزنده کاملاً ساده است. این گیاه طبیعتی آسان دارد و در شرایط مختلف رشد می کند. تقریباً هر خاکی برای رشد فلوکس خزنده مناسب است به شرطی که در آفتاب کامل تا سایه جزئی باشد. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، آن را در مکانی آفتابی که خاک مرطوب است اما زهکشی خوبی دارد بکارید.برای غنی سازی خاک و آبیاری گیاه تا زمان استقرار ، در برخی از اصلاحات ارگانیک خاک حفر کنید. فلوکس خزنده را در سطح خاک بکارید و از دفن ساقه در زمین خودداری کنید. این دستورالعمل های کاشت ساده phlox را برای سالهای اولیه رنگ بهار دنبال کنید.
مراقبت از Phlox خزنده
در هنگام رشد گیاه phlox خزنده ، مراقبت یا نگهداری کمی لازم است. این گیاه از کود برای استفاده در اوایل بهار برای تشویق رشد و گلدهی جدید سود می برد. حتی گیاهان تاسیس شده باید در دوره های گرم تابستان آبیاری تکمیلی داشته باشند و گیاهان در امتداد سنگ خانه ها به دلیل گرم بودن محیط ممکن است علائم سوزش داشته باشند. ساقه ها را می توان پس از گلدهی برش داد تا شکوفه دوم ایجاد شود. مراقبت از phlox خزنده ممکن است شامل قطع گیاه در اواخر زمستان برای جوان سازی و تولید ساقه های جوان و جمع و جورتر باشد. مراقبت از کنه ها و سایر آفات و مقابله با این آلودگی ها به محض مشاهده با استفاده از صابون حشره کش ارگانیک نیز برای مراقبت از گیاه مهم است.
انتشار Phlox خزنده
این گیاه همچنین می تواند تقسیم شود تا گیاهان خزنده phlox رشد بیشتری داشته باشند. به سادگی گیاه را حفاری کنید و گلوله ریشه را حفظ کنید. وسط گیاه و از طریق ریشه ها را با چاقوی تیز خاک یا حتی یک بیل برش دهید. نیمی از phlox را در سوراخ اصلی جایگزین کنید و قسمت دیگر گلدان رنگی را در هر کجا که می خواهید بکارید. این فرآیند می تواند هر چند سال یک بار برای ایجاد گیاهان سالم انجام شود. همچنین می توانید قلمه های ساقه را برای ریشه زدن در تابستان یا پاییز استفاده کنید. اینها را در هورمون گیاهی فرو برده و در محیط کم خاک بکارید تا ریشه بزند.
منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) سیزاب خزنده :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) سیزاب خزنده :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) سیزاب خزنده :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .