4

کود مناسب گل سوسن عنکبوتی را شرح دهید ؟

شرایط مناسب نگهداری گل سوسن عنکبوتی و نحوه کود دهی گل سوسن عنکبوتی را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گل سوسن عنکبوتی را شرح دهید ؟

نیلوفرهای کرینوم ( Crinum spp.) گیاهان بزرگ ، گرما و رطوبت هستند و در تابستان مجموعه ای از گلهای نمایشی را تولید می کنند. در باغهای مزارع جنوبی رشد کرده است. بسیاری از آنها هنوز در آن مناطق وجود دارد که توسط باتلاق ها و باتلاق ها پشت سر گذاشته شده اند. از گیاه کرینوم اغلب به عنوان سوسن باتلاق جنوبی ، سوسن عنکبوتی یا گیاه گورستان یاد می شود ، نشان می دهد که این گیاه اغلب برای آراستن قبرستان های قرن های گذشته استفاده می شده است. با بدست آوردن محبوبیت در چشم انداز ، کرینوم معمولاً از پیازهای بزرگ شروع می شود ، اگرچه گیاهان در حال رشد را می توان در نهالستان ها نیز یافت. گیاه کرینوم را می توان از طریق بذرهای درشت تولید شده یا از طریق جبران هایی به نام توله نیز پرورش داد. گیاه کرینوم در زمان بلوغ به 3 تا 5 فوت می رسد و در همان حوالی است. شاخ و برگ به صورت مارپیچ مرتب ، درشت و باز است. این ماده اغلب برای یک پرچین کوتاه و درحال رشد که در آن می توان از شکوفه ها و عطرها لذت برد استفاده می شود. نیلوفرهای کرینوم را به صورت گروهی و با فاصله گیاهان با فاصله 4 تا 6 فوت قرار دهید. شاخ و برگهای درشت و خراشیده ممکن است نامرتب به نظر برسند ، در آن زمان می توان گیاه کرینوم را اصلاح کرد و برگهای پایین را برای ظاهر مرتب تر از بین برد.

چگونه گیاهان زنبق کرینوم را پرورش دهیم

پیازهای بزرگ را در اوایل بهار در آفتاب کامل یا نور فیلتر شده بکارید. از آنجا که رطوبت به استقرار این گیاه بزرگ کمک می کند ، هنگام کاشت نیلوفرهای کرینوم ، چند گلوله نگهدارنده آب در خاک مفید است. تلی از خاک در اطراف لبه های خارجی گیاه کرینوم به هدایت آب به ریشه کمک می کند. پیازها نباید در آب بنشینند ، خاک باید به خوبی تخلیه شود

گلهای کرینوم در اواخر تابستان ظاهر می شوند و رایحه ای شکوفا و شکوفه های بزرگ و نمایشی را ارائه می دهند. آنها در طیف وسیعی از ارقام مانند “شیر و شراب” و گلهای سفید “آلبا” به رنگ صورتی وجود دارد. گلهای کرینوم در اواخر تابستان ظاهر می شوند و رایحه ای شکوفا و شکوفه های بزرگ و نمایشی را ارائه می دهند. آنها در طیف وسیعی از ارقام مانند “شیر و شراب” و گلهای سفید “آلبا” به رنگ صورتی وجود دارد. زنبق کرینوم اگرچه در مواقع ضروری به خشکی مقاوم است ، خاک مرطوب را ترجیح می دهد مگر اینکه خوابیده باشد. تعداد کمی از پیازهای سوسن بزرگ را برای تظاهرات تیز گل و عطر در چشم انداز بکارید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل سوسن عنکبوتی:
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل سوسن عنکبوتی :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل سوسن عنکبوتی:

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .