4

کود مناسب گل سوسن سرخ ، آلستر را شرح دهید ؟

شرایط مناسب نگهداری گل سوسن سرخ ،آلستر  و نحوه کود دهی گل سوسن سرخ ،آلستر را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
1

کود مناسب گل سوسن سرخ ، آلستر را شرح دهید ؟

نیلوفرها یک گروه بسیار متنوع و محبوب از گیاهان هستند که گل های زیبا و گاهی بسیار معطر تولید می کنند. اما چه اتفاقی می افتد که آن گلها کمرنگ شوند؟ آیا باید آنها را قطع کنید یا آنها را در جایی که هستند بگذارید؟ به خواندن ادامه دهید تا درباره چگونگی از بین بردن گیاه گل سوسن بیشتر بدانید.

آیا شما باید گل بنفش بن بست کنید

Deadheading اصطلاحی است که برای از بین بردن گلهای خرج شده از گیاه به کار می رود. با وجود برخی از گیاهان ، ایجاد بن بست در واقع گل های جدید را به شکوفایی ترغیب می کند. متأسفانه ، این مورد برای نیلوفرها نیست. هنگامی که یک ساقه شکوفا شد ، تمام. قطع گلهای مصرف شده جای هیچ گونه جوانه جدیدی را نخواهد داد. با این وجود به چند دلیل هنوز نیلوفرهای Deadheading ایده خوبی است. یک چیز ، ظاهر گیاه را به طور کلی پاک می کند. اگر در حال پرورش سوسن هستید ، احتمالاً می خواهید شاخ و برگ گیاهان را تا تابستان حفظ کنید تا گیاهان بهار بعدی برگردند. باغ شما بدون آویختن گلهای خرج شده بسیار زیباتر به نظر می رسد.
درباره نیلوفرهای Deadheading
مهمتر از زیبایی ، این است که گیاه سوسن چگونه انرژی خود را صرف می کند. اگر یک گل زنبق گرده افشانی شود ، خرد می شود و جای یک غلاف بذر را می گیرد – این روش تولید مثل نیلوفرها است. این همه خوب و خوب است ، مگر اینکه در سال آینده بخواهید از همان پیاز برای پرورش سوسن بیشتر استفاده کنید .

تولید غلافهای بذر انرژی مورد نیاز گیاه را برای استفاده از ذخیره کربوهیدرات در پیاز برای رشد سال آینده می گیرد. گیاهان زنبق Deadheading تمام آن انرژی را به لامپ منتقل می کنند.

بنابراین چگونه می توان گیاه زنبق را به بن بست رساند؟ هنگامی که گل سوسن کم رنگ شد ، کافی است آن را با انگشتان خود جدا کرده یا با یک جفت قیچی آن را بریده و تولید غلاف بذر را متوقف کنید. با این حال مطمئن شوید که هیچ برگ با گل را جدا نکنید. این گیاه برای جذب هرچه بیشتر انرژی به تمام برگهای خود نیاز دارد.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) سوسن سرخ :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) سوسن سرخ :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) سوسن سرخ :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .