4

کود مناسب گل سوسن آمازون  را شرح دهید ؟

شرایط مناسب نگهداری گل سوسن آمازون و نحوه کود دهی گل سوسن آمازون  را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گل سوسن آمازون  را شرح دهید ؟

سوسن زیبای آمازون اگر آب و هوای مناسبی داشته باشید پیاز خوبی برای کاشت در فضای باز است. گرچه در بیشتر مناطق ایالات متحده خیلی سرد است اما این امر نمی تواند شما را از کاشت سوسن آمازون در یک ظرف و لذت بردن از آن به عنوان یک گیاه خانگی گرمسیری باز دارد.

لامپ های لیلی آمازون چیست؟

سوسن آمازون ( Eucharis amazonica ) یک پیاز گرمسیری است که شاخ و برگهای هاست مانند و گلهای سفید زیبا را به صورت خوشه ای تولید می کند. به عنوان یک گیاه گرمسیری ، مکان های کمی در ایالات متحده وجود دارد که می توان آن را در خارج پرورش داد. سعی نکنید سوسن آمازون را در فضای باز پرورش دهید ، مگر اینکه در منطقه 10 یا بالاتر باشید. هرجای دیگر ، این یک گیاه عالی خانگی است ، و شما می توانید آن را برای ماه های تابستان منتقل کنید. در حالی که برگها دوست داشتنی هستند ، گلهای سوسن آمازون چشمگیر هستند و چرا این پیازها گیاهان خانگی خیره کننده ای ایجاد می کنند. آنها می توانند تا سه بار در سال شکوفا شوند و گلهای سفید شکل ستاره ای شکل روی دسته هایی که آنها را بالاتر از برگ ها قرار می دهند ، شکوفا شوند.

مراقبت از گیاهان لیلی آمازون

هنگام پرورش نیلوفرهای آمازونی در ظروف می توانید سه تا پنج لامپ را در گلدان 6 اینچی (15 سانتی متری) قرار دهید. قبل از تقسیم ، بگذارید گیاهان رشد کنند تا ظرف را شلوغ کنند ، زیرا دوست ندارند مزاحم شوند. از یک گلدان گلدان با کیفیت استفاده کنید و پیازها را داخل آن قرار دهید تا گردن دقیقاً بالاتر از سطح باشد. سوسن آمازون نور غیر مستقیم و رطوبت زیاد را ترجیح می دهد. در زمان رشد ، خاک را مرطوب نگه دارید و از اسپری یا برای رطوبت از سینی سنگریزه استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که گیاه شما در زمستان گرم بماند. نمی تواند دمای زیر 55 درجه فارنهایت (12.8 درجه سانتیگراد) را تحمل کند.

آفات یا بیماری های کمی وجود دارد که می توانید با نیلوفر آمازون به خصوص در داخل منزل نگران باشید. اطمینان حاصل کنید که خاک به خوبی تخلیه می شود و برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه از آبیاری زیاد جلوگیری کنید . در فضای باز ممکن است لازم باشد از برگها در برابر حلزونها و حلزون ها محافظت کنید . کنه ها نیز ممکن است یک مشکل باشند.

مجبور کردن گلهای زنبق فوق العاده آمازون

زنبق آمازون شما باید حداقل یک بار در سال ، در زمستان شکوفا شود. برای داشتن بیش از یک مجموعه شکوفه در سال ، آبیاری ظرف را پس از گل گیاه متوقف کنید. اجازه دهید خاک حدود یک ماه خشک شود و وقتی شاهد شروع رشد مجدد هستید دوباره آبیاری گیاه را شروع کنید.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) سوسن آمازون  :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) سوسن آمازون  :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) سوسن آمازون :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .