3

کود مناسب گل زنبق ا را شرح دهید ؟

نحوه نگهداری گل زنبق  را توضیح دهید 

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گل زنبق ا را شرح دهید ؟

اگر فکر می کنید گیاهان زنبق مانند یکدیگر هستند ، قطعاً گیاه عنبیه الجزایر ( Iris unguicularis ) اشتباه بودن شما را ثابت خواهد کرد. پیاز عنبیه الجزایر به جای شکوفه زدن در تابستان ، در زمستان ، زمانی که تعداد گلهای دیگر باز است ، گل تولید می کند. این گل کوچک و دوست داشتنی بومی مناطق گرم تونس ، ترکیه و یونان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عنبیه الجزایر ، از جمله نکاتی در مورد نحوه پرورش عنبیه الجزایر ، به ادامه مطلب بروید.
زنبق الجزایر چیست؟
عنبیه الجزایری از این جهت که در زمستان شکوفا است مانند گیاه عنبیه دیگر در باغ شما نیست. گیاه عنبیه الجزایر با تولید تپه ای همیشه سبز از شاخ و برگ باریک و قوسی شکل ، به آرامی شروع می شود.

سپس ، از اواخر پاییز ، از گلهای دوست داشتنی آن لذت خواهید برد. پیازهای زنبق الجزایر گلهای کوچک و دوست داشتنی بنفش بنفش با گلو زرد تولید می کنند. ساقه های گل بلند نیستند. بعضی اوقات ، آنها تپه شاخ و برگ را پاک می کنند اما گاهی شکوفه ها در زیر شمشیرهای شاخ و برگ ظاهر می شود. اگر می خواهید از عطر و بوی دوست داشتنی آنها در فضای داخلی لذت ببرید ، می توانید ساقه را وقتی که جوانه گل می کند برش بزنید و باز شدن آن را در گلدان تماشا کنید.

چگونه گل زنبق الجزایر را پرورش دهیم

بنابراین ، در کجا می توانید پیاز عنبیه الجزایر پرورش دهید؟ این نوع عنبیه برای مناطق با زمستان های معتدل مناسب است. عنبیه الجزایر در سواحل غربی و همچنین در کشورهای حوزه خلیج فارس به خوبی رشد می کند. به طور کلی ، عنبیه زن الجزایری بهترین عملکرد را در منطقه باغ گرم دارد. سایتی را انتخاب کنید که کاملاً آفتاب شود . شما ممکن است آنها را در نزدیکی یک دیوار بکارید تا به حفظ گرمای خاک کمک کند و از یخ زدگی های غیر منتظره محافظت کند. گفته شد ، این گیاهان بسیار خوبی برای یک باغ جنگلی در سایه جزئی ایجاد می کنند. در حالت ایده آل ، شما باید آنها را در محلی بکارید که بتوانید از گلها در زمستان و اوایل بهار قدردانی کنید و سپس گیاهان را در باقی مانده سال نادیده بگیرید. پیازهای این گیاه در خاک خنثی یا قلیایی با شادی رشد می کنند . آنها خاک خشک را ترجیح می دهند و به خشکی مقاوم هستند. با این حال ، از نوشیدن گاه به گاه این گیاهان عنبیه غافل نشوید. پس از اتمام شکوفه ها ، گیاهان عنبیه را دوباره برش دهید. گیاهان زنبق الجزایر مزاحمت ندارند و بنابراین اگر کاملاً ضروری باشد آنها را تقسیم کنید . اواخر تابستان بهترین زمان برای انجام این کار است.

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل زنبق ا :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل زنبق ا:
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل زنبق ا :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .