1

کود مناسب گل آهار برگ باریک چیست؟

کود مناسب گل آهار برگ باریک چیست و نحوه کود دهی مناسب به آن چگونه است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

کود مناسب گل آهار برگ باریک چیست؟

با زمستان های معتدل خود ، منطقه 9 می تواند پناهگاه گیاهان باشد. هرچند تابستان به اطراف می پیچد ، بعضی اوقات اوضاع می تواند خیلی گرم شود. به ویژه در باغهایی که آفتاب کامل دارند ، گرمای بعضی از مناطق 9 تابستان می تواند گیاهان غیرمنتظره را پژمرده کند. از طرف دیگر ، برخی از گیاهان دیگر در آفتاب گرم و روشن کاملاً رشد می کنند. اینها را بکارید و باغ شما حتی در گرمترین ماههای تابستان نیز روشن و شاد خواهد ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب گیاهان و درختچه ها برای قرار گرفتن در معرض آفتاب در منطقه 9 ، به مطالعه ادامه دهید.

گیاهان برای آفتاب کامل در منطقه 9

در اینجا چند گیاه خوب منطقه 9 آفتاب دوست وجود دارد: ریش آبی – در اواخر تابستان و اوایل پاییز با گلهای آبی چشمگیر شکوفا می شود. پروانه ها را جذب می کند. Butterfly Bush – خوشه های معطر گلهایی به رنگ های قرمز ، آبی ، سفید و هر سایه ای را در این بین تولید می کند. اسطوخودوس انگلیسی – بسیار معطر و مقاوم به خشکی. گلهای بنفش ظریف تولید می کند.

نعناع مرغ مگس خوار – معطر. خوشه های پربار و بسیار روشن گلهایی را که مرغ مگس خوار و پروانه را به خود جلب می کنند ، قرار می دهد. سرخارگل – گیاهان بسیار محبوب است، آنها در طول تابستان شکوفه و در طیف گسترده ای از رنگ ها می گیرند و جذب پروانه ها و مرغ های مگس خوار. رودبکیا – شکوفه های زرد و براق خیره کننده با چشمان قهوه ای تیره تا سیاه این گیاه را به اندازه کافی جذاب می کند ، اما عشق او به تحمل آفتاب و خشکسالی را پرتاب می کند ، و شما علاوه بر این به تخت باغ نیز افزوده اید. Gayfeather – بومی چمنزار مقاوم به خشکی ، خوشه های زیبایی از گل بنفش ایجاد می کند که پروانه ها را به خود جلب می کند. Daylily – سخت ، مقاوم در برابر خشکسالی و سازگار ، در طیف وسیعی از رنگها و دوره های شکوفه وجود دارد. گل همیشه بهار کوهی – چند ساله بوته ای مقاوم در برابر خشکی که از پاییز تا اوایل زمستان گلهای زرد روشن ایجاد می کند. Shasta Daisy – گلهای سفید و سفید کرم با مراکز زرد روشن تولید می کند. مریم گلی روسی – گیاهی سخت و مقاوم به خشکی با شاخ و برگ معطر نقره ای و ساقه های گل بنفش که در اواخر تابستان شکوفا می شود. Lovegrass – بومی فلوریدا که خاک شنی را دوست دارد و برای کنترل فرسایش مفید است .

منبع : www.gardeningknowhow.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو ) گل آهار برگ باریک :
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو) گل آهار برگ باریک :
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا ) گل آهار برگ باریک :

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 1 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .